Japaninpystykorvien erikoisnäyttely Saarijärvi 2017 tulokset
ROP Bella Godivas Isidorus, VSP Saarnion Pikatto sekä tuomari Jean Lawless, Irlanti
Kuvat: Jenny Rautiainen
Urokset junioriluokka
1. Saarnion Roketto ERI
(Fuji-San Hiroshi - Saarnion Pikatto)
Urokset nuorten luokka
1. Snösnos Junior Grandson of Zimba ERI SA PU-2 SERT
(Isumi's Shiro Å'Powhatan O'Orlando - Snösnos Fantasia In My Mind)
2. Lumivyöryn Innokas Ilokaasu ERI SA VASERT
(Saarnion Purezento - Lumivyöryn Tosi Ihana)
3. Snowpepper's Actual Treasure ERI
(Saarnion Pakuriya - Mahti Vahdin Ayeme)
4. Twinibon's Winter Wonder EH
(Cemal - Twinibon's Wonderful Charity)
Gayahan Chieko EH
(Univers Fantazm Mitsuo Taro - Agrarium Rei Rinako-San)
Urokset avoin luokka
1. Donåsen's Don Zuleica D'la Bulten ERI SA
(Grandeligh's Bulten Ibo - Donåsen's Dona Perdita D'la Zimba)
2. Snösnos Ice Man EH
(Donåsen's Don Urbano D'la Ice - Snösnos Daphne Dancing Queen)
3. Dreambears Enjoy My Charm EH
(Saarnion Omocha - Moalitz Lilly-Rose Lee)
Snösnos Harry Potter H
(Moalitz Tokui Tenchi - Donåsen's Dona Priscilla D'la Zimba)
Urokset valioluokkka
1. Bella Godivas Isidorius ERI SA PU-1 ROP
(Vitaminas Heroic Yukio - Saarnion Pikatto)
2. Saarnion Purezento ERI SA PU-3
(Kalabalik Attack af Felix - Snowtime's Shinju)
3. Fantom ERI SA PU-4
(Chezzay's Echo of Eros - Ejimechan)
4. Annbe Lady Fortis Boy of Yamato ERI SA
(Lapislazuli of Sylph Sato - Annbe Lady Vivian D'Jean)
Twinibon's Wonderful Charmer ERI SA
(Tinto's Fireworks- Taikayön Wonderful)
Donaåsen's Don Socrates D'la Helix ERI
(Chezzay's Heroic Helix - Donåsen's Dona Juanita D'la Tokiro)
Saarnion Oriko ERI
(Beethoven White Zapp - Snowtime's Shinju)
Saarnion Pakuriya ERI
(Kalabalik Attack af Felix - Snowtime's Shinju)
Urokset veteraaniluokka
1. Lumivyöryn Pikku Hiawatha ERI SA VSP-veteraani
(Lumivyöryn Lenda Novo - Lumivyöryn Genguru)
2. Twinibon's Faithful Fellow ERI SA
(Midanet Acer - Taikayön Wonderful)
3. Noblewhite Classy Casanova ERI
(Noblewhite Charmant - We-Sedso Claudia for Noblewhite)