Japaninpystykorvien erikoisnäyttely Pori 30.7.2005
Tuomari Leila Kärkäs
Urokset, pentuluokka 5-7kk
1. SAGAPO HELLUREI KP PU2-pentu
(Agrarium Justin Justrow - Sagapo Otamut)
2. NOBLEWHITE UNIQUE SHOWMAN KP
(Pihlajaniemen Cerimosaki - Noblewhite Great Finn Girl)
Urokset, pentuluokka 7-9kk
1. NOBLEWHITE KONSTANTIN KP PU1-pentu VSP-pentu
(Noblewhite Chamade - Zlata V. Rollenden Haus)
Urokset, junioriluokka
1. LITTLE YOKOHAMA KYOMI ERI 1 varaSERT
(Ryuuchi Of Maruko Nomura - Jin-Cherry JP Emily)
2. SAARNION ICHIRO ERI 2
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Saarnion Fenix)
3. DONOREI DILETTO EH 3
(Millan Renny - Tamilan Ice Angel)
4. AGRARIUM NAJIMI NO NAIOS EH 4
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Agrarium Ingela I’Justin)
CHAMAAISHI EH
(Jasam’s Take Oh Kiko to Akido - Aida-Amhara)
FUJI-SAN HEART BEAT H
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Fuji-San Shangri-La)
Urokset, nuortenluokka
1. STJÄRNSMÄLLENS ZILVER ZAMURAI ERI 1
(Blåboda’s Zilver Bow - Stjärnmällens Madame-Mim)
2. TAMILAN QUICK’SILVER ERI 2
(Noblewhite Great Hope - Tamilan Hazy Snow White)
BELLA GODIVAS DEFENDENTE H
(Accel Of God Mount JP - Goldbrick’s Blaze)
1. NOBLEWHITE CHAMADE ERI 1 PU-3 SERT
(Noblewhite Charmant - Jasam’s Take Oh Misch-Ja D’Showman)
2. ROWLEYS PALER SHADE OF WHITE EH 2
(Rowleys Big Little Fellow - Noidens Kwannon For Rowleys)
3. FUJI-SAN APPLE CATCHER EH 3
(Taikayön Emir - Fuji-San Quragikuhime)
TAIKAYÖN LESTER H
(Slåboda’s Lucky Trip To Taikayön - Taikayön Chake-Mura)
Urokset, avoinluokka
Urokset, valioluokka
1. JEAN V ROLLENDER HAUS ERI 1 PU-1 ROP
(Eren Hof Fudziama San vom Rollenden Haus - Ama V. Rollenden Haus)
2. SUNRISE SPITZIE’S OLIWER ERI 2 PU-2
(Fuji-San Nobunaga - Nenemo Soleirolia)
3. TAIKAYÖN ONYX DE ILO ERI 3
(Taikayön Ilo-Pilleri - Taikayön Kristalli)
4. KALABALIK ATTACK AF FELIX EH 4
(Rowleys Freedom Fighter - Shiroi’n Garina)
AIGANAI EH
(Bella Godivas Adolf - Sejokin Dapanja)
BELLA GODIVAS ADOLF EH
(Fuji-San Pan-Yokio - Goldbrick’s Blaze)
BELLA GODIVAS BEDIVERE EH
(Confettie’s Special Jackpot - Goldbrick’s Blaze)
DONOREI AKIRI AMIRI EH
(Karipian Amfitryon - Dolly)
NOIDENS RIGHT ON TIME EH
(Jasam’s Great Showman To Akido - Noidens Hana)
PIHLAJANIEMEN MIMOSAKO EH
(Confettie’s Workman - Ceritan Tsubaki)
1. KARIPIAN AMFITRYON ERI 1 PU-4 VSP-veteraani
(Fuji-San Baba Tatsuo - Anemoniere)
2. MILLAN RENNY ERI 2
(Jim-Roy’s Rackartuss - Millan Rakusa)
3. PIHLAJANIEMEN KASUKABE D FLOY EH 3
(Enfloy’z Floy - Pihlajaniemen Cindy)
4. PIHLAJANIEMEN KITAMURA D FLOY EH 4
(Enfloy’z Floy - Pihlajaniemen Cindy)
Urokset, veteraaniluokka
Nartut, junioriluokka
Nartut, pentuluokka 5-7kk
1. SAGAPO HEPSANKEIKKA KP PN2-pentu
(Agrarium Justin Justrow - Sagapo Otamut)
2. TAIKAYÖN VERONA DE ILO KP
(Taikayön Ilo-Pilleri - Slåboda’s Lucky Arctic Mist)
Nartut, pentuluokka 7-9kk
1. SNOWTIME’S SUBARASHII SUZU KP PN1-pentu ROP-pentu
(Accel of God Mount - Saarnion Fushigi)
2. SNOWTIME’S SHINJU KP
(Accel of God Mount - Saarnion Fushigi)
3. ANNBE LADY KIMBERLY KP
(Companero Lovejoy - Taikayön Aminda)
4. MIDANET BEAUMONTIA KP
(Karipian Amfitryon - We-Sedso Claudia For Noblewhite)
LUMIVYÖRYN GENGURU
(Noblewhite Chamade - Pähkinän Holaj’Suisbelle)
LUMIVYÖRYN GIBBURAHÄNDÄ
(Noblewhite Chamade - Pähkinän Holaj’Suisbelle)
1. TAIKALAMMEN YUKIDARUMA ERI 1 PN-3 varaSERT
(Millan Reinar - Laques Habilidad)
2. DONOREI DELIZIA ERI 2
(Millan Renny - Tamilan Ice Angel)
3. TAMILAN PRIM’ROSE ERI 3
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Tamilan Isabel De Emiro)
4. CHIZUGA EH 4
(Jasam’s Take Oh Kiko to Akido - Aida-Amhara)
FUJI-SAN ICE CREAM EH
(Noblewhite Charmant - Fuji-San Usui Kojima)
LITTLE YOKOHAMA ARISA EH
(Ryuuchi Of Maruko Nomura - Branly Of Casablanca Tomo)
VIVE DU RAY DE MUSSY EH
(Vritz Of The Valley Ofseven Castles - Ouadai Chapel Bank Apache)
CONFETTIE’S FOLLOW-ME H
(Kullhagas Great Union - Confettie’s Fatal Beauty
Nartut, valioluokka
1. BELLA GODIVAS DEIDAMIA ERI 1
(Accel Of God Mount JP - Goldbrick’s Blaze)
2. TÄHTI NALLEN ASAHI EH 2
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Fuji-San Ushie Ushiyama)
TAIKAYÖN TUIKE OF ONYX H
(Taikayön Onyx De-Ilo - Slåboda’s Lucky Arctic Mist)
Nartut, nuortenluokka
1. WE-SEDSO CLAUDIA FOR NOBLEWHITE ERI 1 PN-1 SERT FI MVA VSP
(Confettie’s Special Jackpot - Fujisama Tatsu Kazar Atar)
2. DONOREI BAYA NABA ERI 2
(Jean V. Rollenden Haus - Dolly)
3. SEJOKIN ENZERU EH 3
(Fuji-San Ukyo Katayama - Sejokin Brenda)
4. SAARNION HANATABA EH 4
(Mikuko-Inu Apollon - Goldbrick’s Clinquant)
PIHLAJANIEMEN CELLADONNA H
(Confettie’s Special Jackpot - Pihlajaniemen Cindy)
PIHLAJANIEMEN JANET OF JEAN H
(Jean V. Rollenden Haus - Pihlajaniemen Mimosa)
FUJI-SAN APPLE PIE HYL
(Taikayön Emir - Fuji-San Quragikuhime)
TAIKAYÖN HANI HYL
(Taikayön Dixi - Thedina’s Elegante)
Nartut, avoinluokka
1. SAGAPO GIWA-GAICA ERI 1 PN-2
(Confettie’s Special Jackpot - Sagapo Mikälie)
2. JASAM’S INTERESTING SILVER GIRL ERI 2 PN-4
(Silverbow Storm Boy - Kullhagas Beautiful Queen)
3. SAGAPO OTAMUT ERI 3
(Sunrise Spitzie’s Oliwer - Sagapo Giwa-Gaica)
4. CONFETTIE’S SPIRIT OF CANDY ERI 4
(Bastängens Jojjo - Confettie’s Sugar Candy)
NOBLEWHITE CHAMELLIA ERI
(Noblewhite Charmant - Jasam’s Take Oh Misch-Ja D’Showman)
BELLA GODIVAS BELINDA EH
(Confettie’s Special Jackpot - Goldbrick’s Blaze)
PIHLAJANIEMEN RAN RUBINI EH
(Confettie’s Francesco - Pihlajaniemen Cindy)
SAARNION FENIX EH
(Mimisaki - Goldbrick’s Clinquant)
TAMILAN ICE ANGEL EH
(Saarnion Emiro - Tamilan Chit-Chat)
TAMILAN ISABEL DE EMIRO H
(Saarnion Emiro - Tamilan Chit-Chat)
1. THOMDY DOM’S NATACHA AURORA ERI 1 ROP-veteraani
(Thomdy Dom’s Tatxuka - Thomdy Dom’s Angel of Snow)
2. PÄHKINÄN HOLAJ’SUISBELLE ERI 2
(Boogey Lady’s Alex - Applehill’s Fidi)
3. PIHLAJANIEMEN EDELWEISS ERI 3
(Fuji-San Kenzo - Ceritan Tsubaki)
4. TAIKAYÖN EVITA EH 4
(Suojan Hulivili - Taikayön Chake-Mura)
DOLLY EH
(Asako - Ceritan Kanome)
GOLDBRICK’S BLAZE EH
(Fuji-San Ban Nobumoto - Saarnion Borei)
SEJOKIN BRENDA EH
(White Paw’s Tatum - Thedina’s Bunuka)
TAMILAN CHIT-CHAT EH
(Fuji-San Toyotomi - Lilimarleen)
Nartut, veteraaniluokka
Kasvattajaluokka
1. BELLA GODIVAS kennel KP ROP-kasv
(Bella Godivas Adolf, Bedivere, Belinda, Deidamia)
2. PIHLAJANIEMEN kennel KP
(Pihlajaniemen Edelweiss, Kasukabe D’Floy, Kitamura D’Floy, Ran Rubini)
3. TAMILAN kennel KP
(Tamilan Chit-Chat, Ice Angel, Prim’rose, Quick’silver)
4. DONOREI kennel KP
(Donorei Akiri Amiri, Baya Naba, Delizia, Donorei Diletto)
Jälkeläisluokka
1. GOLDBRICK’S BLAZE KP ROP-jälk
(Bella Godivas Adolf, Bella Godivas Bedivere, Bella Godivas Belinda, Bella Godivas Deidamia)