Japaninpystykorvien erikoisnäyttely Jämsä 18.5.2013
Tuomari Michael Leonard, Irlanti
Urokset, pentuluokka 5-7kk
1. LUMIVYÖRYN ÅIKEA ELVIS KP PU1-pentu VSP-pentu
Urokset, pentuluokka 7-9kk
1. LUMIVYÖRYN YLIVETO KP PU2-pentu
Urokset, junioriluokka
1. SAARNION PAKURIYA ERI 1 SA PU-3 SERT
2. SAARNION PUREZENTO ERI 2 SA varaSERT
3. PIHLAJANIEMEN HARUNO MARAMITZU EH 3
DONOREI ONNI TULLA TUPSAHTI H
Urokset, nuortenluokka
1. SAKURA ZENSEN LITTLE WHITE BOY ERI 1 SA
2. BELLA GODIVAS GANDALF EH 2
Urokset, avoinluokka
1. DONOREI NASKALI ERI 1 SA
2. BALTIK LAIN ARCTIC FOX ERI 2 SA
3. TAMILAN AKIO EH 3
4. TAMILAN XIOMARA-XOY EH 4
LUMIVYÖRYN TOSI VIKKELÄ H
SAARNION ODOROKI H
Urokset, valioluokka
1. SAARNION NOZOMI ERI 1 SA PU-1 ROP
2. DONOREI LETUSAN BAHAYA ERI 2 SA PU-2
3. NOBLEWHITE CLASSY CASANOVA ERI 3 SA
4. TAMILAN UNIVERSAL KING ERI 4 SA
DON CAMU’S BOND BOY ERI
FUJI-SAN HIROSHI ERI
LUMIVYÖRYN RIARU REISHITSU ERI
LUMIVYÖRYN SPECIAL EDITION ERI
ROWLEY’S YUKI-CHAN OF JOY ERI
SAARNION ORIKO ERI
TAMILAN BENJIROU ERI
TWINIBON’S FAITHFUL FELLOW ERI
Urokset, veteraaniluokka
1. LUMIVYÖRYN HAKAKU HANSAMU ERI 1 SA PU-4 VSP-veteraani
2. DONOREI DILETTO ERI 2
3. SNOWTIME’S SENDOH ERI 3
4. NOIDENS LOVE JUST OF POWER ERI 4
Nartut, pentuluokka 5-7kk
1. LUMIVYÖRYN ÅI MIKÄ HELMI KP PN2-pentu
2. LUMIVYÖRYN ÅLEN KAUNIS KP
3. LUMIVYÖRYN ÅIKEIN IHANA KP
4. LUMIVYÖRYN ZATUMAINEN ZULOZILMÄ KP
SNOWTIME’S KI-EBINE KP
Nartut, pentuluokka 7-9kk
1. TAMILAN DARUMA HIME KP PN1-pentu ROP-pentu
2. DREAMBEARS ESSENTIAL ROSE KP
3. TAMILAN DAI-ICHI SAKURA KP
4. LUMIVYÖRYN YLEN IHANA
Nartut, junioriluokka
1. SAARNION PIKATTO ERI 1 SA vara-SERT
2. HARMITTOMAN ADETTA ERI 2 SA
3. DONOREI ONNELLINEN OMPPU ERI 3
4. SAKURA ZENSEN MARIYO EH 4
DONOREI ONNEKAS OLIVIA EH
BALTIK LAIN SEREBRYANAYA STRELA H
Nartut, nuortenluokka
1. HARMITTOMAN AINOTAR ERI SA PN-3 SERT
2. FUJI-SAN NAMI NASHIKO ERI 2 SA
3. BELLA GODIVAS GRISELDA ERI 3
4. LUMIVYÖRYN XTRA XPRESSIVE ERI 4
FUJI-SAN NANA NATSUKO ERI
AKAI EH
SAGAPO VAPPU-PILLI EH
Nartut, avoinluokka
1. MAHTI VAHDIN AYEME ERI 1 SA
2. TAMILAN BENIKA ERI 2 SA
3. DON CAMU’S AIMI FAN EH 3
4. BELLA GODIVAS GALANTHIS EH 4
DREAMBEARS DAZZLING DIAMOND EH
SAKURA ZENSEN JENIZUA EH
SNOWTIME’S IWAHIGE GO EH
DONOREI GADAORA H
KALABALIK CUTE CARAMEL H
LUMIVYÖRYN VILLIRUUSU H
Nartut, valioluokka
1. EJIMECHAN ERI 1 SA PN-1 VSP
2. PRETTY TOUCH GLITTER ERI 2 SA PN-2
3. DONOREI LUWES PUTIH ERI 3 SA
4. TAMILAN UNIQUE PRINCESS ERI 4 SA
LUMIVYÖRYN JUST ME ERI
SAARNION KIN’YOUBI ERI
SAARNION MINJA ERI
SUNNY BEI POLAR PRINCESS ERI
Nartut, veteraaniluokka
1. BELLA GODIVAS DEIDAMIA ERI 1 SA PN-4 ROP-veteraani
2. LUMIVYÖRYN AFRODITE ERI 2 SA
3. SAARNION FENIX ERI 3
4. SNOWTIME’S SHINJU ERI 4
TAMILAN ICE ANGEL ERI
Kasvattajaluokka
1. SAARNION KP ROP-kasvattaja
2. BELLA GODIVAS KP
3. TAMILAN KP
4. LUMIVYÖRYN KP
DONOREI KP
Jälkeläisluokka
1. SNOWTIME’S SHINJU KP ROP-jälkeläisluokka
2. DONOREI FRYON KP
3. TAMILAN ICE ANGEL KP
4. NOIDENS LOVE JUST OF POWER KP
ACCEL OF GOD MOUNT KP