Japaninpystykorvien erikoisnäyttely Inkoo 8.8.2009
Tuomari Marja Talvitie
Urokset, pentuluokka 5-7kk
1. EIJIRO KP PU2-pentu
(Fuji-San Ukyo Katayama - Chizuga)
2. EIJIHIMEI KP
(Fuji-San Ukyo Katayama - Chizuga)
Urokset, pentuluokka 7-9kk
1. AGRARIUM RAZAN RYOKO-SAN KP PU1-pentu VSP-pentu
(Agrarium Kadmos Kashikoi - Agrarium Qimene Of Accel)
2. TWINIBON’S FAITHFUL FELLOW KP
(Midanet Acer - Taikayön Wonderful)
Urokset, junioriluokka
1. CHEZZAY’S ECHO OF EROS ERI 1 PU-3 SERT
(Freddygårdens Ice White Envy - Enfloy’z La ‘Diva Name Of The Game)
Urokset, nuortenluokka
1. FUJI-SAN ZILVER ZOLDIER ERI 1 varaSERT
(Fuji-San Formula One - Sagapo Hepsankeikka)
Urokset, avoinluokka
1. PIHLAJANIEMEN KAWAII KUMICO EH 1
(Jean V. Rollenden Haus - Hyacinth)
Urokset, valioluokka
1. TAMILAN URBAN ROYAL ERI 1 PU-2
(Donorei Fryon - Tamilan Only One)
2. AGRARIUM NAJIMI NO NAIOS ERI 2 PU-4
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Agrarium Ingela I’Justin)
3. ROWLEYS YUKI-CHAN OF JOY ERI 3
(Rowleys Just Justin - Rowleys Pride’n’Joy)
4. AGRARIUM PERFEKT PEJK ERI 4
(Rowleys Yuki-Chan Of Joy - Agrarium Ester Embreziaz)
KALABALIK ATTACK AF FELIX EH
(Rowleys Freedon Fighter - Shiroi’n Garina)
LAPISLAZULI OF SYLPH SATO EH
(Amille Of Toyoshi Hakuren - Blueberry Of Kumiko Family)
Urokset, veteraaniluokka
1. JEAN V ROLLENDEN HAUS ERI 1 PU-1 VSP ROP-veteraani
(Eren Hof Fudziama San Vom Rollen De - Ama V. Rollenden Haus)
2. PIHLAJANIEMEN KITAMURA D’FLOY ERI 2
(Enfloy’z Floy - Pihlajaniemen Cindy)
3. BELLA GODIVAS ADOLF ERI 3
(Fuji-San Pan Yokio - Goldbrick’s Blaze)
4. KARIPIAN AMFITRYON ERI 4
(Fuji-San Baba Tatsuo - Anemoniere)
Nartut, pentuluokka 5-7kk
1. EJIMECHAN KP PN1-petu ROP-pentu
(Fuji-San Ukyo Katayama - Chizuga)
2. EISHA KP
(Fuji-San Ukyo Katayama - Chizuga)
Nartut, pentuluokka 7-9kk
1. AGRARIUM SPECIAL STAR KP PN2-pentu
(Agrarium Najimi No Naios - Agrarium Peppar Pärla)
2. AGRARIUM REI RINAKO-SAN KP
(Agrarium Kadmos Kashikoi - Agrarium Qimene Of Accel)
3. TWINIBON’S FAITHFUL FAIRY
(Midanet Acer - Taikayön Wonderful)
Nartut, junioriluokka
1. FUJI-SAN CHIYOSHI ERI 1
(Fuji-San Formula One - Fuji-San Rain Melody)
2. TAMILAN WHITE ROSE ERI 2
(Noidens Love Just Of Power - Tamilan Unique Princess)
3. DON CAMU’S AIMI FAN ERI 3
(Karipian Amfitryon - Noblewhite Prima Vera)
4. SNOWTIME’S NYOKO EH 4
(Snowtime’s Sendoh - naomi Of Konparu Wakata JP)
ANNBE LADY ULPU D’OTTO EH
(Donorei Fryon - Annbe Lady Kimberly)
BEAUTY EH
(Lumivyöryn Dynamite - Fuji-San East From Eden)
SAARNION MINJA EH
(Companero Uniikki - Snowtime’s Shinju)
SAARNION MITZU EH
(Companero Uniikki - Snowtime’s Shinju)
KALABALIK CUTE CARAMEL H
(Kalabalik Attack Af Felix - Almarven’s Emiko)
PIHLAJANIEMEN SHIZUKANA KAZU EVA
(Lapislazuli Of Sylph Sato - Pihlajaniemen Janita Of Jean)
Nartut, nuortenluokka
1. MIKUKO-INU DAISY-DARLING EH 1
(Saarnion Jazu-San - Noblewhite Charmaine Rose)
2. SAKURA ZENSEN GINKO EH 2
(Noblewhite King Of Hearts - Tamilan Only You)
LUMIVYÖRYN NOUVELLE PERLE H
(Lumivyöryn Carwacaza - Vive Du Ray De Mussy)
Nartut, avoinluokka
1. AGRARIUM QIZELL OF ACCEL ERI 1 PN-3 SERT FI MVA
(Accel Of God Mount JP - Agrarium Nakama Nana-San)
2. PIHLAJANIEMEN CELLADONNA ERI 2 PN-4 varaSERT
(Confettie’s Special Jackpot - Pihlajaniemen Cindy)
3. TAIKAYÖN WONDERFUL EH 3
(Slåboda’s Lucky Trip To Taikayön - Taikayön Hani)
4. DONOREI INOCHIA EH 4
(Lumivyöryn Duracell - Donorei Baya Naba)
DONOREI GADAORA H
(Tamilan Quick’Silver - Tamilan Ice Angel)
Nartut, valioluokka
1. CHIZUGA ERI 1 PN-1 ROP
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Aida-Amhara)
2. ALMARVE’S EMIKO ERI 2
(Boromir Di Paranor - Kotohime Of Shonan Sumiresow)
3. AGRARIUM PEPPAR PÄRLA ERI 3
(Rowleys Yuki-Chan Of Joy - Agrarium Ester Embreziaz)
4. DEJIMA ERI 4
(Fuji-San Formula One - Chizuga)
DIDASHI ERI
(Fuji-San Formula One - Chizuga)
Nartut, veteraaniluokka
1. BELLA GODIVAS BELINDA ERI 1 PN-2 VSP-veteraani
(Confettie’s Special Jackpot - Goldbrick’s Blaze)
2. PIHLAJANIEMEN MIMOSA EH 2
Kasvattajaluokka
1. AGRARIUM KP ROP-kasvattaja
(Agrarium Najimi No Naios, Peppar Pärla, Perfekt Pejk, Qizell Of Accel)
Jälkeläisluokka
1. FUJI-SAN FORMULA ONE KP ROP-jälkeläisluokka
(Dejima, Didashi, Fuji-San Chiyoshi, Fuji-San Zilver Zoldier)