Japaninpystykorvien erikoisnäyttely Nurmijärvi 22.3.2014
Tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen
Urokset, pentuluokka 5-7kk
1. NOBLEWHITE URBAN LEGEND KP PU1-pentu VSP-pentu
2. ANNBE LADY EXCELLENT OF RASMUS KP
3. TWINIBON’S ZILVER BONANZA
4. GOLDBRICK’S INSOUCIANT
Urokset, junioriluokka
1. SNOWTIME’S KUROSHIO ERI 1
2. BELLA GODIVAS HAGBARD EH 2
Urokset, nuortenluokka
1. SAARNION PAKURIYA ERI 1 SA PU-4
2. FUJI-SAN ORIENTAL OKINAWA NUO EH 2
Urokset. avoinluokka
1. UNIVERS FANTAZM LUCH ERI 1 SA PU-2 SERT FI MVA
2. SAARNION PUREZENTO ERI 2 SA PU-3 varaSERT
3. KALABALIK DINKY DRAGON ERI 3
4. BELLA GODIVAS GANDALF EH 4
TAMILAN ZIOMARA-XOY EH
Urokset, valioluokka
1. SAARNION ORIKO ERI 1 SA PU-1 VSP
2. LUMIVYÖRYN SPECIAL EDITION ERI 2 SA
3. LUMIVYÖRYN OVELA OTUS ERI 3 SA
4. SAARNION NOZOMI ERI 4 SA
FUJI-SAN HIROSHI ERI
TAMILAN UNIVERSAL KING ERI
TAMILAN VROOM VROOM ERI
Urokset, veteraaniluokka
1. NOBLEWHITE CLASSY CASANOVA ERI 1 VSP-veteraani
2. SNOWTIME’S SENDOH EH 2
Nartut, pentuluokka 5-7kk
1. TWINIBON’S ZILVER BICAIN KP PN1-pentu ROP-pentu
2. ANNBE LADY ESTELLE OF RASMUS KP
3. NOBLEWHITE ULTRA CHIC KP
4. SNOWTIME’S ASAHI GO KP
NOBLEWHITE SUGAR BUN
TAMILAN FUJIWARA NO FUSAKO
TWINIBON’S ZILVER BIJOU
Nartut, junioriluokka
1. BELLA GODIVAS HABETROT ERI 1 SA PN-1 SERT ROP
2. TAMILAN DARUMA HIME ERI 2 SA PN-2 varaSERT
3. MAHTI VAHDIN REI ERI 3 SA PN-4
4. LUMIVYÖRYN ÄLYTÖN ILO ERI 4 SA
BALTIK LAIN EURASIA ERI
SAARNION QUMIKO YOKO ERI
DREAMBEARS DLIMMER OF HOPE EH
DUNLIN’S NOBLE JEWEL OF HOUNDBRAE EH
LUMIVYÖRYN OLEN KAUNIS EH
SNOWTIME’S KASHIWA EH
Nartut, nuortenluokka
1. SAARNION PIKATTO ERI 1 SA PN-3
2. DREAMBEARS ESSENTIAL ROSE ERI 2 SA
3. TAMILAN DAI-ICHI SAKURA ERI 3
4. BALTIK LAIN SATMI SATO ERI 4
Nartut, avoinluokka
1. LUMIVYÖRYN XTRA XPRESSIVE ERI 1 SA
2. DON CAMU’S AIMI FAN EH 2
3. SNOWTIME’S IWAHIGE GO EH 3
SNOWTIME’S UCHOURAN GO H
Nartut, valioluokka
1. SAARNION MINJA ERI 1 SA
2. ALMARVEN’S EMIKO ERI 2 SA
3. FUJI-SAN NANA NATSUKO ERI 3 SA
4. TAMILAN UNIQUE PRINCESS ERI 4 SA
BELLA GODIVAS FELICITAS ERI
HARMITTOMAN AINOTAR ERI
SAARNION OBAKE ERI
LUMIVYÖRYN TOSI IHANA EH
Nartut, veteraaniluokka
1. BELLA GODIVAS DEIDAMIA ERI 1 SA ROP-veteraani
2. NOBLEWHITE CHARMAINE ROSE ERI 2 SA
3. SNOWTIME’S SHINJU ERI 3
4. TAMILAN ONLY ONE ERI 4
CHIZUGA ERI
LUMIVYÖRYN HAREBARE HAKUUN
Kasvattajaluokka
1. SAARNION KP ROP-kasvattaja
2. BELLA GODIVAS KP
3. TAMILAN KP
4. LUMIVYÖRYN KP
SNOWTIME’S KP
Jälkeläisluokka
1. SNOWTIME’S SHINJU KP ROP-jälkeläisluokka
2. ACCEL OF GOD MOUNT KP