Koiranäyttelyt japaninpystykorville 2018

KV= kansainvälinen näyttely, NORD= Pohjoismainen sertifikaattinäyttely, KR= kaikkien rotujen näyttely, RN= ryhmänäyttely.

Kaikkien näyttelyiden tietoja ei ole vielä alkuvuodesta saatavilla, mutta niitä päivitetään sitä mukaa kun tiedot tulevat julkisiksi. Sivulla olevista virheistä pyydetään ilmoittamaan webmasterille.

Mahdollisia tuomarimuutoksia ei alla olevassa listassa ole huomioitu. Muutoksista ilmoitetaan k.o. näyttelyn kotisivuilla.

Suomen kansainväliset, pohjoismainen sertifikaatti (NORD), kaikkienrotujen, ryhmä 5-näyttelyt sekä japaninpystykorvien erikoisnäyttely:

Aika & paikka
Tuomari
Viim. ilmoittautuminen
14.1.2018 Kajaani KV
Vuorinen Jarmo 20.11 / 11.12 / 15.12
20.1.2018 Turku KV Okkola Tuire 21.11. / 21.12
3.2.2018 Parkano RN
Kipinä Markku 10.1. / 17.1
3.3.2018 Juuka RN Pylvänäinen-Suorsa Marjatta 5.2. / 16.2
17.3.2018 Joensuu (Eno) RN
Finne Leni 14.2. / 23.2.
17.3.2018 Jämijärvi RN Mäkinen Maija 12.2. / 19.2.
18.3.2018 Korpilahti RN Aaltonen Pirjo 26.2.
24.3.2018 Lahti KV Schogol George, Georgia 28.1. / 20.2. / 23.2.
24.3.2018 Kemijärvi RN Haapaniemi Elina 19.2.
1.4.2018 Lappeenranta KR Vretenicic Miodrag, Montenegro 4.3.
2.4.2018 Lappeenranta KV
Lehtonen Maija 4.3
14.4.2018 Vaasa KV
Parker Tracey, Australia 12.2. / 12.3. / 19.3.
28.4.2018 Ruovesi RN Juta Haranen, Viro 14.3. / 4.4. / 13.4.
29.4.2018 Kouvola RN
Ståhlberg Perttu 25.3.
1.5.2018 Lahti RN
Pajaskoski Mari
4.4. / 8.4.
5.5.2018 Tampere NORD Beare Berri, Irlanti 28.2. / 3.4. / 9.4.
5.5.2018 Kajaani RN Jetta Tschokkinen 11.4. / 15.4.
5.5.2018 Parikkala RN Kirsi Honkanen 3.4. / 9.4.
5.5.2018 Posio RN Lackman Mari 9.4.
6.5.2018 Tampere KV Harsanyi Peter, Unkari 28.2. / 3.4. / 9.4.
6.5.2018 Polvijärvi RN Maarit Hassinen 9.4.
12.5.2018 Järvenpää KR Jarmo Vuorinen 16.3 / 13.4 / 19.4
12.5.2018 Oulu NORD Pylvänäinen-Suorsa Marjatta 15.3. / 15.4. / 22.4.
12.5.2018 Loviisa RN Mari Pajaskoski 10.4. / 17.4.
12.5.2018 Mikkeli RN Leila Kärkäs 17.4.
12.5.2018 Seinäjoki RN Juha Putkonen 12.4. / 18.4
13.5.2018 Seinäjoki RN Marja Talvitie 18.4. / 26.4.
19.5.2018 Oulainen RN Mattila Paavo
1.4. / 23.4. / 29.4.
19.5.2018 Rovaniemi RN Perttu Ståhlberg 25.4
19.5.2018 Helsinki KV Poletaeva Irina 21.3. / 25.4. / 30.4.
20.5.2018 Hamina NORD
Lepasaar Marko, Viro 24.4.
20.5.2018 Maalahti RN Markku Kipinä 25.4. / 2.5.
20.5.2018 Taivalkoski RN Tanya Ahlman-Stockmari 23.4.
26.5.2018 Keuruu RN Esa Ruotsalainen 15.4. / 30.4. / 10.4
26.5.2018 Vaasa RN Gladic Goran, Serbia 28.4. / 7.5.
26.5.2018 Rauma RN Savolainen Tuula 26.3 / 26.4 / 2.5
26.5.2018 Joensuu KV Stockmari Harto 28.4 / 3.5
27.5.2018 Joensuu KR Vanessa Williams-Wegman, Iso-Britannia 28.4 / 3.5
3.6.2018 Mänttä-Vilppula KR Perttu Ståhlberg 27.4 / 4.5
9.6.2018 Keitele RN Riitta Lahtovaara 11.5
9.6.2018 Forssa KR Jasna Matejcic, Kroatia 11.5. / 16.5.
10.6.2018 Alavus (Tuuri) KR Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 20.4 / 9.5. / 14.5
16.6.2018 Reisjärvi RN Markku Kipinä 17.5./30.5.
16.6.2018 Rovaniemi NORD Serghei Volinets, Moldova 24.4 / 14.5. / 18.5
16.6.2018 Salo KR Tomasz Borkowski, Puola 16.4. / 16.5
17.6.2018 Kotka NORD Heinesche Laurent, Luxmburg 15.5. / 21.5.
17.6.2018 Karvia RN Hannele Jokisilta 24.4. / 23.5.
30.6.2018 Tuusniemi RN Schepers Jo, Alankomaat 4.6.
1.7.2018 Raasepori KR Tuula Savolainen 30.4 / 28.5. / 4.6
7.7.2018 Kokemäki RN Tuula Savolainen 6.6. / 16.6
7.7.2018 Oulu KV
11.6.
8.7.2018 Juva KR Anneli Sutela
31.5. / 12.6.
8.7.2018 Joutsa RN Juha Putkonen
11.6.
8.7.2018 Rusko RN Elina Haapaniemi 15.4. / 3.6. / 8.6.
15.7.2018 Laukaa KR Elena Kuleshova, Venäjä 8.6. / 17.6