Koiranäyttelyt japaninpystykorville 2019

KV= kansainvälinen näyttely, NORD= Pohjoismainen sertifikaattinäyttely, KR= kaikkien rotujen näyttely, RN= ryhmänäyttely.

Kaikkien näyttelyiden tietoja ei ole vielä alkuvuodesta saatavilla, mutta niitä päivitetään sitä mukaa kun tiedot tulevat julkisiksi. Sivulla olevista virheistä pyydetään ilmoittamaan webmasterille.

Mahdollisia tuomarimuutoksia ei alla olevassa listassa ole huomioitu. Muutoksista ilmoitetaan k.o. näyttelyn kotisivuilla.

Suomen kansainväliset, pohjoismainen sertifikaatti (NORD), kaikkienrotujen, ryhmä 5-näyttelyt sekä japaninpystykorvien erikoisnäyttely:

Aika & paikka Tuomari
Halvin - / Viim. ilmoittautuminen
13.1.2019 Kajaani KV
Harry Tast 20.11. / 12.12. / 17.12.
19.1.2019 Turku KV Johnny Anderson, Ruotsi 9.11 / 11.12 / 14.12
19.1.2019 Ilomantsi RN Mari Lackman 27.12. / 1.1.
2.2.2019 Parkano RN Juha Putkonen 9.1 / 16.1
10.02.2019 Huittinen RN Irina Poletaeva 27.12
02.03.2019 Joensuu KV Kari Granaas Hansen, Norja 31.1. / 7.2.
02.03.2019 Pello RN Harry Tast 1.2.
03.03.2019 Joensuu NORD Iren Naarits, Viro 31.1. / 7.2.
03.03.2019 Pello RN Irina Poletaeva 1.2.
17.03.2019 Jyväskylä RN Juha Putkonen 25.2
23.03.2019 Turku KV Helin Tenson 1.2./ 21.2. / 28.8
30.03.2019 Lahti KV
Maarit Hassinen 31.1. / 28.2. / 3.3.
13.04.2019 Vaasa KV Susanne Wendell 11.2./ 11.3. / 18.3.
14.04.2019 Kitee RN Paula Heikkinen-Lehkonen 10.3. / 17.3
20.4.2019 Imatra NORD Leni Finne 18.3. / 25.3
20.04.2019 Harjavalta RN Jukka Kuusisto 12.3. / 19.3.
27.04.2019 Laitila RN Kirsti Louhi 29.3.
27.04.2019 Ruovesi RN Anneli Sutela 24.3. / 5.4. / 10.4.
28.04.2019 Kiuruvesi RN Irina Poletaeva 31.3.
28.04.2019 Kouvola RN Reino Korpela 2.4.
01.05.2019 Lahti RN Kirsi Honkanen 4.4. / 7.4.
04.05.2019 Tampere NORD Brian Carroll, Irlanti 28.2. / 1.4. / 7.4.
04.05.2019 Lapua RN Perttu Ståhlberg 3.4 / 10.4 / 17.4
04.05.2019 Pöytyä RN Kirsi Honkanen 10.4
05.05.2019 Tampere KV Karin Sjöholm Östlund, Ruotsi 28.2. / 1.4. / 7.4.
11.5.2019 Helsinki KV Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa 17.3. / 7.4. / 14.4.
11.5.2019 Jämsä RN Esa Ruotsalainen 15.4. / 23.4.
11.5.2019 Oulainen RN
Tuire Okkola 31.3 / 14.4. / 18.4.
12.5.2019 Iisalmi NORD Zorica Blomqvist, Ruotsi 11.3. / 12.4.
18.5.2019 Lestijärvi RN
Hannu Talvi 15.4. / 23.4.
18.5.2019 Pietarsaari RN Kurt Nilsson, Ruotsi 22.4. / 25.4.
18.5.2019 Rautjärvi RN Maija Mäkinen 23.4. / 30.4.
18.5.2019 Taivalkoski RN Marja Talvitie 23.3. / 22.4.
18.5.2019 Mynämäki KR Marit Sunde, Norja 17.3. / 14.4. / 21.4.
19.5.2019 Rauma KR Karl-Erik Johansson, Ruotsi 10.3. / 9.4. / 14.4.
19.5.2019 Seinäjoki RN Kirsi Honkanen 16.4. / 26.4.
19.5.2019 Sipoo RN Jetta Tschokkinen 19.4.
25.5.2019 Hamina NORD Pirjo Aaltonen 31.3. / 28.4. / 2.5.
25.5.2019 Eura RN Esa Ruotsalainen 30.4.
25.5.2019 Sodankylä RN Markku Kipinä 30.4.
26.5.2019 Sodankylä RN Saija Juutilainen 30.4
26.5.2019 Keuruu RN Kirsi Honkanen 15.4. / 30.4. / 10.5.
30.5.2019 Kangasniemi KR Perttu Ståhlberg 31.3. / 28.4. / 5.5.
8.6.2019 Imatra RN Kirsi Honkanen 10.5. / 19.5.
9.6.2019 Alavus KR Anneli Pukkila 24.4. / 8.5. / 13.5.
9.6.2019 Rovaniemi KV Per-Haraid Nymark, Norja 15.4. / 6.5. / 10.5.
15.6.2019 Heinävesi RN Mari Lackman 24.5.
15.6.2019 Jämsä KR Helin Tenson 24.4. / 14.5. / 26.5.
29.6.2019 Parkano erikoisnäyttely Pekka Teini 5.6.
30.6.2019 Karjaa KR Irina Poletaeva 30.4. / 27.5. / 3.6.
6.7.2019 Orivesi KR Maarit Hassinen 4.6. / 11.6.
6.7.2019 Tuusniemi RN Jurate Butkiene, Liettua 3.6. / 10.6.
7.7.2019 Tuusula NORD Sara Nordin, Ruotsi 16.5. / 3.6. / 12.6.
13.7.2019 Mikkeli KR Kalvo Kriisk, Viro 15.5. / 7.6. / 14.6.
13.7.2019 Oulu NORD Arvid Göransson, Ruotsi 16.5. / 10.6. / 17.6.
14.7.2019 Oulu KV Jasna Matejcic, Kroatia 16.5. / 10.6. / 17.6.
20.7.2019 Kemi KR Linda Volarikova, Slovenia 19.6.
21.7.2019 Kalajoki KV Lisbeth Cambell, Norja 20.5. / 17.6. / 24.6.
21.7.2019 Hyvinkää KR Maarit Hassinen 17.5. / 14.6. / 24.6.
27.7.2019 Äänekoski RN Tuula Savolainen 2.6. / 23.6. / 30.6.
27.7.2019 Espoo KR Marianne Holmli 26.6. / 4.7.
28.7.2019 Pori KV David Allan, Espanja 23.5. / 20.6. / 27.6.
28.7.2019 Suonenjoki RN Esa Ruotsalainen 3.7.
3.8.2019 Ii RN Tuula Pratt 1.7. / 15.7.
3.8.2019 Kuopio KV Rony Doedijns, Hollanti 23.6. / 8.7.
4.8.2019 Maalahti RN Reino Korpela 2.7. / 9.7.
10.8.2019 Raisio KR Leila Kärkäs 13.6. / 8.7. / 16.7.
11.8.2019 Kotka KV Hannele Jokisilta 15.7. / 22.7. / 28.7.
11.8.2019 Mäntsälä RN Zidy Munsterhielm-Ehnberg 16.7
17.8.2019 Kajaani RN
17.8.2019 Rovaniemi RN Mari Lackman 22.7
17.8.2019 Kouvola KR Nina Janger 15.7. / 22.7
18.8.2019 Heinola KR Tuula Pratt 15.7. / 22.7
24.8.2019 Pöytyä RN Jarmo Vuorinen 24.6. / 24.7. / 1.8.
31.8.2019 Kouvola RN Anneli Pukkila 25.7. / 5.8.
31.8.2019 Riihimäki NORD Stefan Sinko, Slovenia 8.7. / 22.7. / 30.7.
1.9.2019 Riihimäki KV Markku Mähönen
8.7. / 22.7. / 30.7.
7.9.2019 Helsinki NORD Tuire Okkola 2.8. / 9.8.
7.9.2019 Kihniö RN Juha Putkonen 22.7. / 5.8. / 12.8.
14.9.2019 Porvoo KR Unto Timonen 6.7. /. 1.8. / 6.8.
22.9.2019 Hyvinkää RN
28.9.2019 Eckerö KV Toshinori Omura, Japani 16.7. / 27.8. / 3.9.
5.10.2019 Hämeenlinna RN
6.10.2019 Hämeenlinna RN
26.10.2019 Seinäjoki KV
9.11.2019 Jyväskylä NORD Paavo Mattila 1.10. / 15.10. / 21.10.
10.11.2019 Jyväskylä KV Jari Partanen 1.10. / 15.10. / 21.10.
7.12.2019 Helsinki NORD
Børge Espeland, Norja 10.10. / 31.10. / 11.11.
8.12.2019 Helsinki KV Paula Heikkinen-Lehkonen 10.10. / 31.10. / 11.11.