Koiranäyttelyt japaninpystykorville 2019

KV= kansainvälinen näyttely, NORD= Pohjoismainen sertifikaattinäyttely, KR= kaikkien rotujen näyttely, RN= ryhmänäyttely.

Kaikkien näyttelyiden tietoja ei ole vielä alkuvuodesta saatavilla, mutta niitä päivitetään sitä mukaa kun tiedot tulevat julkisiksi. Sivulla olevista virheistä pyydetään ilmoittamaan webmasterille.

Mahdollisia tuomarimuutoksia ei alla olevassa listassa ole huomioitu. Muutoksista ilmoitetaan k.o. näyttelyn kotisivuilla.

Suomen kansainväliset, pohjoismainen sertifikaatti (NORD), kaikkienrotujen, ryhmä 5-näyttelyt sekä japaninpystykorvien erikoisnäyttely:

Aika & paikka Tuomari
Viim. ilmoittautuminen
13.1.2019 Kajaani KV
Harry Tast 20.11. / 12.12. / 17.12.
19.1.2019 Turku KV Johnny Anderson, Ruotsi 9.11 / 11.12 / 14.12
19.1.2019 Ilomantsi RN Mari Lackman 27.12. / 1.1.
2.2.2019 Parkano RN Juha Putkonen 9.1 / 16.1
10.02.2019 Huittinen RN Irina Poletaeva 27.12
02.03.2019 Joensuu KV Kari Granaas Hansen, Norja 31.1. / 7.2.
02.03.2019 Pello RN Harry Tast 1.2.
03.03.2019 Joensuu NORD Iren Naarits, Viro 31.1. / 7.2.
03.03.2019 Pello RN Irina Poletaeva 1.2.
17.03.2019 Jyväskylä RN Juha Putkonen 25.2
23.03.2019 Turku KV Helin Tenson 1.2./ 21.2. / 28.8
30.03.2019 Lahti KV
Maarit Hassinen 31.1. / 28.2. / 3.3.
13.04.2019 Vaasa KV Susanne Wendell 11.2./ 11.3. / 18.3.
14.04.2019 Kitee RN Paula Heikkinen-Lehkonen 10.3. / 17.3
20.4.2019 Imatra NORD Leni Finne 18.3. / 25.3
20.04.2019 Harjavalta RN Jukka Kuusisto 12.3. / 19.3.
27.04.2019 Laitila RN Kirsti Louhi 29.3.
27.04.2019 Ruovesi RN Anneli Sutela 24.3. / 5.4. / 10.4.
28.04.2019 Kiuruvesi RN Irina Poletaeva 31.3.
28.04.2019 Kouvola RN Reino Korpela 2.4.
01.05.2019 Lahti RN Kirsi Honkanen 4.4. / 7.4.
04.05.2019 Tampere NORD Brian Carroll, Irlanti 28.2. / 1.4. / 7.4.
04.05.2019 Lapua RN Perttu Ståhlberg 3.4 / 10.4 / 17.4
04.05.2019 Pöytyä RN Kirsi Honkanen 10.4
05.05.2019 Tampere KV Karin Sjöholm Östlund, Ruotsi 28.2. / 1.4. / 7.4.
11.5.2019 Helsinki KV Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa 17.3. / 7.4. / 14.4.
11.5.2019 Jämsä RN Paavo Mattila 15.4. / 23.4.
11.5.2019 Oulainen RN
Tuire Okkola 31.3 / 14.4. / 18.4.
12.5.2019 Iisalmi NORD Zorica Blomqvist, Ruotsi 11.3. / 12.4.
18.5.2019 Lestijärvi RN
Hannu Talvi 15.4. / 23.4.
18.5.2019 Pietarsaari RN Kurt Nilsson, Ruotsi 22.4. / 25.4.
18.5.2019 Rautjärvi RN Maija Mäkinen 23.4. / 30.4.