Koiranäyttelyt japaninpystykorville vuonna 2020

Kuva: Krista Heikkinen

KV= kansainvälinen näyttely, NORD= Pohjoismainen sertifikaattinäyttely, KR= kaikkien rotujen näyttely, RN= ryhmänäyttely.

Tähdellä * merkityt ilmoittautumispäivämäärät ovat näyttelyn järjestäjän ilmoittamia kampanjapäiviä, jolloin ilmoittautuminen erikoishintaan.

Kaikkien näyttelyiden tietoja ei ole vielä alkuvuodesta saatavilla, mutta niitä päivitetään sitä mukaa kun tiedot tulevat julkisiksi. Sivulla olevista virheistä pyydetään ilmoittamaan webmasterille.

Mahdollisia tuomarimuutoksia ei alla olevassa listassa ole huomioitu. Muutoksista ilmoitetaan k.o. näyttelyn kotisivuilla.

Näyttelykalenteria päivitetty viimeksi 25.2.2020

Suomen kansainväliset, pohjoismainen sertifikaatti (NORD),
kaikkien rotujen, ryhmä 5 -näyttelyt sekä japaninpystykorvien erikoisnäyttely:

Aika & Paikka Tuomari Halvin / Viim. ilmoittautuminen
12.1.2020 Kajaani KV
Juha Putkonen 22.11. / 10.12. / 16.12.
26.1.2020 Turku KV Unto Timonen 2.12. / 26.12. / 2.1.
2.2.2020 Parkano RN Tanya Ahlman-Stockmari 31.12. / 12.1.
23.2.2020 Jämijärvi RN
Harto Stockmari 6.1. / 20.1. / 27.1.
7.3.2020 Seinäjoki RN
Markku Kipinä 13.1. / 10.2. / 13.2.
22.3.2020 Korpilahti RN Tapio Kakko 24.2. / 2.3.
28.3.2020 Eno RN Unto Timonen 26.2.
29.3.2020 Lahti KV
Jussi Liimatainen 31.1. / 27.1. / 1.3.
11.4.2020 Seinäjoki RN
Jouko Leiviskä 11.3. / 22.3. / 29.3.
11.4.2020 Imatra KR
Augustin Ionescu, Romania 16.3. / 22.3.
12.4.2020 Imatra KR
Markku Kipinä 16.3. / 22.3.
18.4.2020 Vaasa KV Beatrix Märki Casanova, Sveitsi 17.2. / 16.3. / 23.3
18.4.2020 Laitila RN Goran Gladic 20.3. / 27.3.
18.4.2020 Polvijärvi RN Mari Lackman 19.3. / 23.3.
25.4.2020 Sodankylä RN Markku Kipinä 30.3.
26.4.2020 Kouvola RN Pirjo Aaltonen 27.3.
1.5.2020 Lahti RN Ville Meronen 5.4 / 8.4 .
2.5.2020 Haapavesi RN Iuza Beradze, Tsekki 2.4.
2.5.2020 Koski TL RN Helin Tenson 9.4.
2.5.2020 Tampere NORD Eytan Hendel, Israel 29.2. / 31.3. / 7.4.
3.5.2020 Tampere KV Jarmo Vuorinen 29.2. / 31.3. / 7.4.
3.5.2020 Kiiminki RN Markku Kipinä 6.4.
9.5.2020 Oulu NORD Dusko Piljevic, Serbia 6.1.* / 2.3. / 30.3. / 20.4.
9.5.2020 Loviisa RN
Leni Finne 8.4.
9.5.2020 Rantasalmi RN Mari Lackman 17.4.
9.5.2020 Sastamala RN Kirsti Louhi 5.4. / 12.4.
16.5.2020 Helsinki KV Leila Kärkäs 16.3/6.4./17.4.
16.5.2020 Oulainen RN Anneli Pukkila 1.4. / 27.4.
16.5.2020 Parikkala RN Maija Lehtonen 15.4. / 22.4.
16.5.2020 Ruovesi RN Leni Finne 3.4. / 24.4. / 4.5.
17.5.2020 Rauma KR Cristine Watson, Kypros 18.3. / 15.4. / 20.4.
21.5.2020 Mikkeli RN
Mari Pajaskoski 26.4. / 30.4.
23.5.2020 Kontiolahti KV
Refet Hadzic, Bosnia-Hertsegovina 21.4. / 27.4.
23.5.2020 Hyvinkää NORD Mari Pajaskoski 14.2.* / 23.3. / 20.4. / 27.4
23.5.2020 Maalahti RN
Tuula Savolainen 22.4. / 30.4. / 8.5.
24.5.2020 Kontiolahti NORD
Sanja Vretenicic, Montenegro 21.4. / 27.4.
24.5.2020 Keuruu RN Reino Korpela 20.4. / 2.5. / 8.5.
31.5.2020 Hamina KV Ekaterina Senashenko, Venäjä 31.3. / 30.4. / 6.5.
6.6.2020 Hämeenlinna RN Marja Talvitie 11.5 / 15.5.
6.6.2020 Mynämäki RN Kurt Nilsson, Ruotsi 6.5. / 13.5.
7.6.2020 Alavus KR Jarmo Vuorinen 24.4. / 7.5. / 12.5.
7.6.2020 Puolanka RN Reino Korpela 15.5.
7.6.2020 Pöytyä RN Kalvo Kriisk, Viro
20.4. / 11.5.
13.6.2020 Pöytyä KR Mari Lackman 15.5. / 18.5.
13.6.2020 Lieksa RN Jouko Leiviskä 15.5. / 21.5.
14.6.2020 Kotka KR Tino Pehar, Kroatia 11.5. / 18.5. / 25.5.
27.6.2020 Pieksämäki KR Paavo Mattila 24.5. / 8.6.
27.6.2020 Rovaniemi NORD Dusan Paunovic, Serbia 25.2.* / 4.5. / 25.5. / 1.6.
27.6.2020 Sastamala RN Pekka Teini 4.5. / 1.6.
28.6.2020 Raasepori KR Harry Tast 27.4. / 25.5. / 1.6.
4.7.2020 Oulu KV Maria Dekaristou, Kreikka 11.5 / 8.6.
4.7.2020 Sauvo RN Pekka Teini 4.5 / 4.6.
4.7.2020 Tuusniemi RN Johnny Andersson, Ruotsi 31.5. / 8.6.
5.7.2020 Oulu Erikoisnäyttely
Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa 9.6.
5.7.2020 Forssa KR Karl-Erik Johansson, Ruotsi 1.6. / 15.6.
11.7.2020 Saarijärvi KR Pirjo Aaltonen 1.3. / 13.4. / 24.5. / 15.6.
12.7.2020 Joutsa RN
12.7.2020 Kalajoki KV Tiina Taulos 13.5. / 10.6. / 15.6.
19.7.2020 Helsinki KR Ingrid Hectors, Belgia 15.4. / 22.6. / 29.6.
18.7.2020 Mäntsälä KR Horst Kliebenstein, Saksa 19.6. / 25.6.
18.7.2020 Posio RN Esa Ruotsalainen 23.6.
25.7.2020 Mikkeli KR Anneli Pukkila 22.6. / 6.7.
25.7.2020 Kemi KV Zeferino Silva, Portugali 22.6.
1.8.2020 Siikajoki RN
Harto Stockmari 31.5. / 6.7. / 15.7.
1.8.2020 Pori KV Harri Lehkonen 27.5. / 24.6. / 2.7.
2.8.2020 Isokyrö RN Paavo Mattila 2.7. / 9.7. / 19.7.
7.8.2020 Kuopio KR Maija Lehtonen 14.6. / 5.7. / 12.7.
8.8.2020 Kuopio NORD Vytautas Baranauskas, Liettua 14.6. / 5.7. / 12.7.
9.8.2020 Kuopio KV Cristian Vantu, Romania 14.6. / 5.7. / 12.7.
15.8.2020 Valkeakoski KR Mari Pajaskoski 28.6. / 15.7.
15.8.2020 Raisio KR
15.8.2020 Kajaani RN
15.8.2020 Lappeenranta RN

16.8.2020 Kauhava RN
Tapio Kakko 24.7 / 30.7
22.8.2020 Kouvola KR
23.8.2020 Heinola KR
29.8.2020 Helsinki NORD
29.8.2020 Ruovesi RN
30.8.2020 Riihimäki KV
5.9.2020 Mikkeli RN
5.9.2020 Seinäjoki RN Harto Stockmari 5.8. / 21.8.
6.9.2020 Joensuu RN
12.9.2020 Porvoo KR
20.9.2020 Hyvinkää RN
26.9.2020 Sastamala RN
27.9.2020 Eckerö KV
3.10.2020 Hämeenlinna RN
4.10.2020 Hämeenlinna RN
24.10.2020 Seinäjoki KV
7.11.2020 Jyväskylä NORD
8.11.2020 Jyväskylä KV
5.12.2020 Helsinki NORD
6.12.2020 Helsinki KV