Koiranäyttelyt japaninpystykorville vuonna 2020

Kuva: Krista Heikkinen

KV= kansainvälinen näyttely, NORD= Pohjoismainen sertifikaattinäyttely, KR= kaikkien rotujen näyttely, RN= ryhmänäyttely.

Tähdellä * merkityt ilmoittautumispäivämäärät ovat näyttelyn järjestäjän ilmoittamia kampanjapäiviä, jolloin ilmoittautuminen erikoishintaan.

Kaikkien näyttelyiden tietoja ei ole vielä alkuvuodesta saatavilla, mutta niitä päivitetään sitä mukaa kun tiedot tulevat julkisiksi. Sivulla olevista virheistä pyydetään ilmoittamaan webmasterille.

Mahdollisia tuomarimuutoksia ei alla olevassa listassa ole huomioitu. Muutoksista ilmoitetaan k.o. näyttelyn kotisivuilla.

HUOMIO!

Koronatilanne on aiheuttanut näyttelyiden toteutumiseen,
päivämääriin sekä ilmoittautumistietoihin huomattavia muutoksia.
Huomioithan, että tämän vuoksi näyttelykalenterissamme ei aina ole ajantasaisinta tietoa listattuna.
Tarkistathan ajantasaiset tiedot itse näyttelyn omalta sivulta tai Kennelliiton tapahtumakalenterista.

Päivitämme näyttelykalenteria, kun tiedot kesän tapahtumista tarkentuvat toukokuun loppupuolella.

Näyttelykalenteria päivitetty viimeksi 20.4.2020

Suomen kansainväliset, pohjoismainen sertifikaatti (NORD),
kaikkien rotujen, ryhmä 5 -näyttelyt sekä japaninpystykorvien erikoisnäyttely:

Aika & Paikka Tuomari Halvin / Viim. ilmoittautuminen
12.1.2020 Kajaani KV
Juha Putkonen 22.11. / 10.12. / 16.12.
26.1.2020 Turku KV Unto Timonen 2.12. / 26.12. / 2.1.
2.2.2020 Parkano RN Tanya Ahlman-Stockmari 31.12. / 12.1.
7.3.2020 Seinäjoki RN
Markku Kipinä 13.1. / 10.2. / 13.2.
13.6.2020 Pöytyä KR Mari Lackman 15.5. / 18.5.
13.6.2020 Lieksa RN Jouko Leiviskä 15.5. / 21.5.
14.6.2020 Kotka KR Tino Pehar, Kroatia 11.5. / 18.5. / 25.5.
27.6.2020 Pieksämäki KR Paavo Mattila 24.5. / 8.6.
27.6.2020 Rovaniemi NORD Dusan Paunovic, Serbia 25.2.* / 4.5. / 25.5. / 1.6.
27.6.2020 Sastamala RN Pekka Teini 4.5. / 1.6.
4.7.2020 Oulu KV Maria Dekaristou, Kreikka 11.5 / 8.6.
4.7.2020 Sauvo RN Pekka Teini 4.5 / 4.6.
4.7.2020 Tuusniemi RN Johnny Andersson, Ruotsi 31.5. / 8.6.
5.7.2020 Oulu Erikoisnäyttely
Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa PERUTTU
5.7.2020 Forssa KR Karl-Erik Johansson, Ruotsi 1.6. / 15.6.
11.7.2020 Saarijärvi KR Pirjo Aaltonen 1.3. / 13.4. / 24.5. / 15.6.
12.7.2020 Joutsa RN
12.7.2020 Kalajoki KV Tiina Taulos 13.5. / 10.6. / 15.6.
19.7.2020 Helsinki KR Ingrid Hectors, Belgia 15.4. / 22.6. / 29.6.
18.7.2020 Mäntsälä KR Horst Kliebenstein, Saksa 19.6. / 25.6.
18.7.2020 Posio RN Esa Ruotsalainen 23.6.
25.7.2020 Mikkeli KR Anneli Pukkila 22.6. / 6.7.
25.7.2020 Kemi KV Zeferino Silva, Portugali 22.6.
1.8.2020 Siikajoki RN
Harto Stockmari 31.5. / 6.7. / 15.7.
1.8.2020 Kontiolahti KV
1.8.2020 Pori KV Harri Lehkonen 27.5. / 24.6. / 2.7.
2.8.2020 Kontiolahti NORD
2.8.2020 Isokyrö RN Paavo Mattila 2.7. / 9.7. / 19.7.
7.8.2020 Kuopio KR Maija Lehtonen 14.6. / 5.7. / 12.7.
8.8.2020 Kuopio NORD Vytautas Baranauskas, Liettua 14.6. / 5.7. / 12.7.
9.8.2020 Kuopio KV Cristian Vantu, Romania 14.6. / 5.7. / 12.7.
15.8.2020 Valkeakoski KR Mari Pajaskoski 28.6. / 15.7.
15.8.2020 Raisio KR
15.8.2020 Kajaani RN
15.8.2020 Lappeenranta RN

16.8.2020 Kauhava RN
Tapio Kakko 24.7 / 30.7
22.8.2020 Kouvola KR
23.8.2020 Heinola KR
29.8.2020 Helsinki NORD
29.8.2020 Ruovesi RN
30.8.2020 Riihimäki KV
5.9.2020 Mikkeli RN
5.9.2020 Seinäjoki RN Harto Stockmari 5.8. / 21.8.
6.9.2020 Joensuu RN
12.9.2020 Porvoo KR
13.9.2020 Helsinki KV
Leila Kärkäs 10.7. / 31.7. / 7.8.
19.9.2020 Lahti RN
Ville Meronen Ilmo aukeaa uudelleen 1.5.
20.9.2020 Hyvinkää RN
26.9.2020 Sastamala RN
27.9.2020 Eckerö KV
27.9.2020 Hyvinkää NORD
3.10.2020 Hämeenlinna RN
4.10.2020 Hämeenlinna RN
24.10.2020 Seinäjoki KV
7.11.2020 Jyväskylä NORD
8.11.2020 Jyväskylä KV
29.11.2020 Lahti KV
Ilmo aukeaa uudelleen 1.7.
5.12.2020 Helsinki NORD
6.12.2020 Helsinki KV