Koiranäyttelyt japaninpystykorville vuonna 2021

KV= kansainvälinen näyttely, NORD= Pohjoismainen sertifikaattinäyttely, KR= kaikkien rotujen näyttely, RN= ryhmänäyttely.

Tähdellä * merkityt ilmoittautumispäivämäärät ovat näyttelyn järjestäjän ilmoittamia kampanjapäiviä, jolloin ilmoittautuminen erikoishintaan.

Kaikkien näyttelyiden tietoja ei ole vielä alkuvuodesta saatavilla, mutta niitä päivitetään sitä mukaa kun tiedot tulevat julkisiksi. Sivulla olevista virheistä pyydetään ilmoittamaan webmasterille.

Mahdollisia tuomarimuutoksia ei alla olevassa listassa ole huomioitu. Muutoksista ilmoitetaan k.o. näyttelyn kotisivuilla.

Huomioithan, että COVID-19-tilanne voi tuoda muutoksia näyttelyiden aikatauluihin.
Ajantasaisin tieto löytyy aina näyttelyjärjestäjän omilta sivuilta.

Kalenteria päivitetty viimeksi 1.6.2021

Suomen kansainväliset, pohjoismainen sertifikaatti (NORD),kaikkien rotujen, ryhmä 5 -näyttelyt
sekä japaninpystykorvien erikoisnäyttely:

Aika & Paikka Tuomari Halvin / Viim. ilmoittautuminen
13.6.2021 Alavus KR Ville Meronen 30.4. / 14.5. / 19.5.
19.6.2021 Reisjärvi RN Reino Korpela 20.5. / 27.5.
3.7.2021 Tuusniemi RN Tino Pehar, Kroatia 31.5. / 7.6
3.7.2021 Virolahti RN Hanna-Riina Aho 30.4. / 31.5. / 10.6.
4.7.2021 Rantasalmi KR Juta Haranen, Viro 23.5. / 4.6.
4.7.2021 Mustasaari RN Markku Kipinä 9.6. / 14.6. / 17.6.
10.7.2021 Laukaa KR Maija Mäkinen 15.5. / 8.6. / 16.6.
10.7.2021 Oulu KV Francesco Cochetti, Italia 17.5. / 3.6. / 17.6.
10.7.2021 Ruokolahti RN
Ville Meronen 14.6. / 21.6.
11.7.2021 Oulu NORD Eli-Marie Klepp, Norja 17.5. / 3.6. / 17.6.
17.7.2021 Espoo erikoisnäyttely
Paavo Mattila 22.6.
17.7.2021 Lieksa RN Jouko Leiviskä 24.6. / 1.7.
24.7.2021 Outokumpu RN Tapio Kakko 24.5. / 28.6. / 5.7.
24.7.2021 Suonenjoki RN Kirsi Honkanen 3.7.
25.7.2021 Kalajoki KV Rade Vesic, Serbia
27.5. / 23.6. / 29.6.
31.7.2021 Mikkeli KV George Kostopoulos, Kreikka 10.6. / 29.6. / 5.7.
31.7.2021 Hämeenlinna RN Nina Janger 30.6. / 7.7.
31.7.2021 Kajaani RN Mari Pajaskoski 7.7. / 12.7.
31.7.2021 Luumäki RN Erika Häkkinen 7.7.
31.7.2021 Seinäjoki RN Anneli Pukkila 4.7.
31.7.2021 Siikajoki RN Leila Kärkäs 15.6. / 9.7. / 16.7.
1.8.2021 Pori KV Tanya Ahlman-Stockmari 27.5. / 24.6. / 1.7.
7.8.2021 Espoo KR Maarit Hassinen 12.7. / 19.7.
7.8.2021 Kokkola RN Hanna-Riina Aho 12.7.
7.8.2021 Rovaniemi RN Tarja Kallio 12.7.
7.8.2021 Taivalkoski RN
8.8.2021 Rovaniemi RN Juha Putkonen 12.7.
8.8.2021 Iisalmi KV Irina Poletaeva 4.6. / 12.7.
8.8.2021 Mustasaari RN Reino Korpela 8.7.
8.8.2021 Mäntsälä RN Riitta Lahtovaara 14.7.
14.8.2021 Mynämäki KR .
14.8.2021 Äänekoski RN Tapio Kakko 1.7. / 24.7.
14.8.2021 Ikaalinen RN Hilkka Salohalla 28.6. / 12.7./ 19.7.
14.8.2021 Joensuu KV Katja Korhonen 9.7. / 16.7.
15.8.2021 Joensuu KR Gunnar Nymann, Tanska 9.7. / 16.7.
21.8.2021 Kouvola KR Martin Baskaran, Espanja 19.7. / 26.7.
21.8.2021 Ruovesi RN Sari Holopainen 21.7. / 6.8.
22.8.2021 Heinola KR Tapio Kakko 19.7. / 26.7
22.8.2021 Kauhava RN Jaana Hartus 26.7. / 3.8.
28.8.2021 Riihimäki NORD Tarja Kallio 7.7. / 22.7. / 29.7.
28.8.2021 Mäntyharju RN Jaana Hartus 9.8.
29.8.2021 Riihimäki KV Kirsi Sainio 7.7. / 22.7. / 29.7.
29.8.2021 Pyhäjoki RN Paavo Mattila 28.7. / 15.8.