Japaninpystykorvakasvattajia

Alla olevat kasvattajat ovat Japaninpystykorvayhdistyksen jäseniä. Kasvattajat on lueteltu maakuntien mukaisessa järjestyksessä. Vasemmalla olevasta listasta voit etsiä lähimmät kasvattajat.

Kasvattajalla on myös siitosuros/-uroksia, mikäli yhteystietojen jälkeen löytyy lisämerkintä -myös siitosuroksia-.

Kasvattajalistalle voit ilmoittaa yhteystietosi edellyttäen, että olet Suomen Japaninpystykorvayhdistys ry:n jäsen, sinulle on syntynyt vähintään yksi japaninpystykorvapentue ja kasvatuksesi jatkuu edelleen.

Kasvattajat pitäkää huoli, että yhteystietonne ovat ajantasalla lähettämällä muutokset webmasterille!

UUSIMAA

Kennel Kalabalik
Tina Ehnström-Backas, Espoo
puh. 044 541 4401
tina.ehnstrom@gmail.com

Kennel Kuomarin
Mika Kuosmanen & Pekka Uimari, Kirkkonummi
puh. 041 433 5090
kuomarin@gmail.com

VARSINAIS-SUOMI

Kennel Fuji-San
Satu Taskinen, Somero
puh. 044 257 6623
fujisan.kennel@gmail.com

Kennel Jemeritan
Tanja Falk, Salo
puh. 0400 646 925
jemeritan@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Taikayön
Eeva Eurén, Mellilä
puh. 02 767 1104, 040 764 0023
eevamargit@seutuposti.fi

SATAKUNTA

Kennel Don Camu's
Päivi Silvendoin, Rauma
puh. 050 322 2117
doncamus@gmail.com

Kennel Donorei
Nina Renlund, Vanha-Ulvila
puh. 040 715 3216
donorei@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Lumotassun
Jutta Lehti, Pori
puh. 040 529 8441
lumotassun.kennel@gmail.com

Kennel Noblewhite
Kirsi Vähätalo, Pori
puh. 050 380 3994
kennel.noblewhite@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Pihlajaniemen
Airi Anttila, Pori
puh. 02 647 5712, 050 524 9430, 040 841 6604
airianttila@dnainternet.net
-myös siitosuroksia-

Kennel Sharonett
Jaana Hilakari, Rauma
puh. 0400 706 612
jaana.hilakari@dnainternet.net

Kennel Tamilan
Mia Hautala, Noormarkku
puh. 0400 013 430
mia.hautala@gmail.com
-myös siitosuroksia-

HÄME

Kennel Pretty Touch
Päivi Rintala-Määttä, Lahti
puh. 050 545 5529
kennelprettytouch@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Nelivedon
Outi Koponen, Lahti
puh. 040-578 8348
nelivedon.kennel@gmail.com
-myös siitosuroksia-

PIRKANMAA

Kennel Agrarium
Susanna Neva, Kangasala as.
puh. 040 702 7875
susanna.neva@gmail.com

Kennel Annbe Lady
Tuula Lantz, Valkeakoski
puh. 040 576 5403
tuula.lantz@pp1.inet.fi@pp1.inet.fi
-myös siitosuroksia-

Kennel Bella Godivas
Heidi Haromo, Lempäälä
puh. 040 829 0163
bellagodivas@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Lady Snowhite
Karita Suoniemi, Tampere
puh. 040 706 0470
karita.suoniemi@gmail.com

Kennel Natural Dream
Eveliina Scharin, Valkeakoski
puh. 040 910 7717
eveliina.scharin@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Sakura Zensen
Mirja Lampela, Tarttila
puh. 045 138 9742
kennelsakura.zensen@pp.inet.fi
-myös siitosuroksia-

Kennel Tähti Nallen
Sirpa Kaikkonen, Kihniö
puh. 0400 412 874
tahtinallen.kennel@ippnet.fi
-myös siitosuroksia-



SAVO / POHJOIS-KARJALA

Kennel Hisarin
Hilkka Kujala, Kontiolahti
puh. 040 483 8412
hipsutonttu@hotmail.com

Kennel Mikuko-Inu
Mirja Kokkonen, Kuopio
puh. 0400 576 718
Mikuko_inu@netti.fi

Merja Tiainen, Louhi (Kerimäki)
puh. 050 527 9097
snowtimeskennel@yahoo.com

Virpi Havu, Pieksämäki
puh. 040 723 7671
virpi.havu@gmail.com

KESKI-SUOMI

Katariina Pirttiniemi, Kyyjärvi
katariina.pirttiniemi@gmail.com

Kennel Lumivyöryn
Reetta Minkkinen, Jämsä
puh. 040 568 1050
reetta.minkkinen@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Snowpeppers
Jenny Rautiainen, Jyväskylä
kennel.snowpeppers@gmail.com

Emma-Sofia Virtanen
Jämsänkoski
puh. 040 848 3728
emmasofiavirtanen@gmail.com
-myös siitosuroksia-

POHJANMAA

Tanja Asunmaa, Alavus
puh. 040 775 5452
lumililjan@gmail.com

Soile Aarnio, Alajärvi
puh. 0500 391 842, 06 557 5733
so.aarnio@gmail.com

Kennel Setsugan
Paula Kuhalampi, Alavus
puh. 045 898 4183
pkuhalampi@gmail.com

Kennel Twinibon's
Crista Mäkelä, Ähtäri
puh. 040 719 0463
cristamm@hotmail.com
-myös siitosuroksia-

Alavus
puh. 0400 667 407
kaija.hagman@gmail.com

Alajärvi
puh. 040 741 3136
hautala.paula1983@gmail.com

KAINUU / OULUN SEUTU

Kennel Dreambear's
Maarit Joutulainen, Tupos
puh. 040 824 2719
dreambears@luukku.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Minako Shiroi
Minna Nurmela, Kempele
puh. 040 544 3227
minakoshiroi@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Sirkka Tuomela, Ii
puh. 044 538 5998
tesucon@gmail.com

LAPPI

Kennel Maahiskiven
Tuire Välitalo, Kittilä
puh. 045 124 1965
pv@zz.fi
-myös siitosuroksia-

Kennel Schenk's
Birit Schenk, Ivalo
puh. 050 320 6338
schenks.kennel@gmail.com
-myös siitosuroksia-