Japaninpystykorvakasvattajia

Alla olevat kasvattajat ovat Japaninpystykorvayhdistyksen jäseniä. Kasvattajat on lueteltu maakuntien mukaisessa järjestyksessä. Vasemmalla olevasta listasta voit etsiä lähimmät kasvattajat.

Kasvattajalla on myös siitosuros/-uroksia, mikäli yhteystietojen jälkeen löytyy lisämerkintä -myös siitosuroksia-.

Kasvattajalistalle voit ilmoittaa yhteystietosi edellyttäen, että olet Suomen Japaninpystykorvayhdistys ry:n jäsen, sinulle on syntynyt vähintään yksi japaninpystykorvapentue ja kasvatuksesi jatkuu edelleen.

Kasvattajat pitäkää huoli, että yhteystietonne ovat ajantasalla lähettämällä muutokset webmasterille!

Kasvattajien, joilla ei ole tällähetkellä aktiivista kasvatustoimintaa, mutta esimerkiksi käytettävissä olevia jalostusuroksia, yhteystiedot löydät täältä.

UUSIMAA

Kennel Kuomarin
Mika Kuosmanen, Kirkkonummi
puh. 041 433 5090
kuomarin@gmail.com

VARSINAIS-SUOMI

Kennel Fuji-San
Satu Taskinen, Somero
puh. 044 257 6623
fujisan.kennel@gmail.com

Kennel Jemeritan
Tanja Falk, Salo
puh. 0400 646 925
jemeritan@gmail.com
-myös siitosuroksia-

SATAKUNTA

Kennel Don Camu's
Päivi Silvendoin, Rauma
puh. 050 322 2117
doncamus@gmail.com

Kennel Donorei
Nina Renlund, Vanha-Ulvila
puh. 040 715 3216
donorei@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Noblewhite
Kirsi Vähätalo, Pori
puh. 050 380 3994
kennel.noblewhite@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Pihlajaniemen
Airi Anttila, Pori
puh. 02 647 5712, 050 524 9430, 040 841 6604
airianttila@dnainternet.net
-myös siitosuroksia-

Kennel Sharonett
Jaana Hilakari, Rauma
puh. 0400 706 612
jaana.hilakari@dnainternet.net

Kennel Tamilan
Mia Hautala, Noormarkku
puh. 0400 013 430
mia.hautala@gmail.com
-myös siitosuroksia-

HÄME

Kennel Nelivedon
Outi Koponen, Lahti
puh. 040-578 8348
nelivedon.kennel@gmail.com

PIRKANMAA

Kennel Annbe Lady
Tuula Lantz, Valkeakoski
puh. 040 576 5403
tuula.lantz@pp1.inet.fi
-myös siitosuroksia-

Kennel Bella Godivas
Heidi Haromo, Lempäälä
puh. 040 829 0163
bellagodivas@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Lady Snowhite
Karita Suoniemi, Tampere
puh. 040 706 0470
karita.suoniemi@gmail.com

Kennel Natural Dream
Eveliina Scharin, Valkeakoski
puh. 040 910 7717
eveliina.scharin@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Sakura Zensen
Mirja Lampela, Tarttila
puh. 045 138 9742
kennelsakura.zensen@pp.inet.fi
-myös siitosuroksia-

Kennel Tähti Nallen
Sirpa Kaikkonen, Kihniö
puh. 0400 412 874
tahtinallen.kennel@ippnet.fi
-myös siitosuroksia-



SAVO / POHJOIS-KARJALA

Kennel Mikuko-Inu
Mirja Kokkonen, Kuopio
puh. 0400 576 718
mirjakokkonen56@gmail.com

Kennel Snowtime's
Merja Tiainen, Savonlinna
puh. 050 527 9097
tiainen.merja@gmail.com

ETELÄ-KARJALA

Kennel Backwood's Magic
Katja Jukarainen, Rauha (Lappeenranta)
puh. 050 5335385
katja.jukarainen@gmail.com

KESKI-SUOMI

Kennel Lumivyöryn
Reetta Minkkinen, Jämsä
puh. 040 568 1050
reetta.minkkinen@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Snowpeppers
Jenny Rautiainen, Jyväskylä
kennel.snowpeppers@gmail.com

Emma-Sofia Virtanen
Jämsänkoski
puh. 040 848 3728
emmasofiavirtanen@gmail.com
-myös siitosuroksia-

POHJANMAA

Kennel Setsugan
Paula Kuhalampi, Alavus
puh. 045 898 4183
pkuhalampi@gmail.com

Kennel Twinibon's
Crista Mäkelä, Ähtäri
puh. 040 719 0463
cristamm@hotmail.com
-myös siitosuroksia-

Alavus
puh. 0400 667 407
kaija.hagman@gmail.com

Alajärvi
puh. 040 741 3136
hautala.paula1983@gmail.com

Kennel Maahiskiven
Tuire Välitalo, Kauhajoki
puh. 045 1241 622
tuire@zz.fi
-myös siitosuroksia-

KAINUU / OULUN SEUTU

Kennel Dreambear's
Maarit Joutulainen, Ii
puh. 040 824 2719
dreambears@luukku.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Minako Shiroi
Minna Nurmela, Kempele
puh. 040 544 3227
minakoshiroi@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Sirkka Tuomela, Ii
puh. 044 538 5998
tesucon@gmail.com

LAPPI

Kennel Schenk's
Birit Schenk, Ivalo
puh. 050 320 6338
schenks.kennel@gmail.com
-myös siitosuroksia-