Japaninpystykorvakasvattajia


Yhdistyksen kasvattajalistalle hyväksytään aktiivisesti kasvattava ja hyvää kenneltapaa noudattava kasvattaja, joka on Suomen Japaninpystykorvayhdistys ry:n Suomessa asuva jäsen. Rotuyhdistyksenä noudatamme Suomen Kennelliiton sääntöjä ja ohjeita. Tätä kasvattajalistaa ylläpitää Suomen Japaninpystykorvayhdistys ry:n jalostustoimikunta. Kasvattajat on listattu maakuntien mukaisessa järjestyksessä.

Jos kasvattaja on ilmoittanut omistavansa myös siitosuroksen/-uroksia, löytyy yhteystietojen jälkeen lisämerkintä -myös siitosuroksia-.

Kasvattajan on itse ilmoitettava halukkuudestaan liittyä yhdistyksen kasvattajalistalle ilmoittamalla yhteystietonsa jalostustoimikunnalle. Huolehdithan, että listalla on ajantasaiset yhteystietosi. Ilmoitukset sähköpostiin: japsi.jalostus @ gmail.com

Kasvattajien, joilla ei ole tällä hetkellä aktiivista japsien kasvatustoimintaa, mutta löytyy esimerkiksi käytettävissä olevia jalostusuroksia, yhteystiedot löydät täältä.

UUSIMAA

Kennel Aina Sinun
Elena Kuisma, Helsinki
puh. 044 0106979
elena.kuisma@gmail.com

Kennel White Sable
Pekka Uimari, Helsinki
puh. 050 4160426
kennelwhitesable@gmail.com

SATAKUNTA

Kennel Don Camu's
Päivi Silvendoin, Rauma
puh. 050 322 2117
doncamus@gmail.com

Kennel Noblewhite
Kirsi Vähätalo, Pori
puh. 050 380 3994
kennel.noblewhite@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Sharonett
Jaana Hilakari, Rauma
puh. 0400 706 612
jaana.hilakari@dnainternet.net

HÄME

Kennel Harmittoman
Emma-Sofia Virtanen, Hämeenlinna
puh. 040 848 3728
emmasofiavirtanen@gmail.com
-myös siitosuroksia-

PIRKANMAA

Kennel Bella Godivas
Heidi Haromo, Lempäälä
puh. 040 829 0163
bellagodivas@gmail.com

Kennel Lady Snowhite
Karita Suoniemi, Tampere
puh. 040 706 0470
karita.suoniemi@gmail.com

Kennel Tähti Nallen
Sirpa Kaikkonen, Kihniö
puh. 0400 412 874
tahtinallen.kennel@hotmail.com
-myös siitosuroksia


Kennel Sakura Zensen
Mirja Lampela, Tarttila
puh. 045 138 9742
lampelamirja@gmail.com
-myös siitosuroksia-

SAVO / POHJOIS-KARJALA

Kennel Snowtime's
Merja Tiainen, Savonlinna
puh. 050 527 9097
tiainen.merja@gmail.com

ETELÄ-KARJALA

Kennel Adamoren
Anu & Taija Liiri, Luumäki
taija.liiri@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Backwood's Magic
Katja Jukarainen, Rauha (Lappeenranta)
puh. 050 5335385
katja.jukarainen@gmail.com

KESKI-SUOMI

Kennel Lumivyöryn
Reetta Minkkinen, Jämsä
puh. 040 568 1050
reetta.minkkinen@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Snowpeppers
Jenny Rautiainen, Jyväskylä
kennel.snowpeppers@gmail.com

POHJANMAA

Kennel Frostcloud's
Ella Saloranta, Ähtäri
puh. 0400 609 285
kennelfrostclouds@gmail.com

Kaija Hagman
Alavus
kaija.hagman@gmail.com

Paula Hautala
Alajärvi
puh. 040 741 3136
hautala.paula1983@gmail.com


Kennel Maahiskiven
Tuire Välitalo, Kauhajoki
puh. 045 1241 622
tellervo.valitalo@gmail.com
-myös siitosuroksia-


Kennel Saarnion
Soile Aarnio, Alajärvi
p. 0500 391842
so.aarnio@gmail.com


Kennel Setsugan
Paula Kuhalampi, Alavus
puh. 045 898 4183
kennelsetsugan@gmail.com

Kennel Taikasuden
Seinäjoki
Tarja Junninen
puh. 0503056876
tarja.junninen@netikka.fi

Kennel Twinibon's
Crista Mäkelä, Ähtäri
puh. 040 719 0463
cristamm@hotmail.com
-myös siitosuroksia-

KAINUU / OULUN SEUTU

Kennel Dreambear's
Maarit Joutulainen, Ii
puh. 040 824 2719
kenneldreambears@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Minako Shiroi
Minna Nurmela, Raahe
puh. 040 544 3227
minakoshiroi@gmail.com
-myös siitosuroksia-

LAPPI

Kennel Schenk's
Birit Schenk, Ivalo
puh. 050 320 6338
schenks.kennel@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Tulkkiaavan Kennel
Sari Mäntyranta, Rovaniemi
puh. 040 7575 539
tulkkiaavan@gmail.com