Japaninpystykorvakasvattajia


Yhdistyksen kasvattajalistalle hyväksytään aktiivisesti kasvattava ja hyvää kenneltapaa noudattava kasvattaja, joka on Suomen Japaninpystykorvayhdistys ry:n Suomessa asuva jäsen. Rotuyhdistyksenä noudatamme Suomen Kennelliiton sääntöjä ja ohjeita. Tätä kasvattajalistaa ylläpitää Suomen Japaninpystykorvayhdistys ry:n jalostustoimikunta. Kasvattajat on listattu maakuntien mukaisessa järjestyksessä.

Jos kasvattaja on ilmoittanut omistavansa myös siitosuroksen/-uroksia, löytyy yhteystietojen jälkeen lisämerkintä -myös siitosuroksia-.

Kasvattajan on itse ilmoitettava halukkuudestaan liittyä yhdistyksen kasvattajalistalle ilmoittamalla yhteystietonsa jalostustoimikunnan sihteerille Jenny Rautiaiselle jenny.rautiainen@hotmail.com. Huolehdithan, että listalla on ajantasaiset yhteystietosi ja ilmoitat muutoksista sihteerille.

Kasvattajien, joilla ei ole tällähetkellä aktiivista (japsien) kasvatustoimintaa, mutta löytyy esimerkiksi käytettävissä olevia jalostusuroksia, yhteystiedot löydät täältä.

UUSIMAA

Kennel Kuomarin
Mika Kuosmanen, Kirkkonummi
puh. 041 433 5090
kuomarin@gmail.com

Kennel White Sable
Pekka Uimari, Helsinki
puh. 050 4160426
kennelwhitesable@gmail.com

SATAKUNTA

Kennel Don Camu's
Päivi Silvendoin, Rauma
puh. 050 322 2117
doncamus@gmail.com

Kennel Noblewhite
Kirsi Vähätalo, Pori
puh. 050 380 3994
kennel.noblewhite@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Sharonett
Jaana Hilakari, Rauma
puh. 0400 706 612
jaana.hilakari@dnainternet.net

HÄME

Kennel Eggnogg´s

Anu Kalliola, Riihimäki
puh. 045 883 1744
anu.kalliola@gmail.com

Kennel Harmittoman
Emma-Sofia Virtanen, Hämeenlinna
puh. 040 848 3728
emmasofiavirtanen@gmail.com
-myös siitosuroksia-

PIRKANMAA

Kennel Annbe Lady
Tuula Lantz, Valkeakoski
puh. 040 576 5403
tuula.lantz@pp1.inet.fi
-myös siitosuroksia-

Kennel Bella Godivas
Heidi Haromo, Lempäälä
puh. 040 829 0163
bellagodivas@gmail.com

Kennel Lady Snowhite
Karita Suoniemi, Tampere
puh. 040 706 0470
karita.suoniemi@gmail.com

Kennel Natural Dream
Eveliina Scharin, Valkeakoski
puh. 040 910 7717
eveliina.scharin@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Sakura Zensen
Mirja Lampela, Tarttila
puh. 045 138 9742
kennelsakura.zensen@pp.inet.fi
-myös siitosuroksia-

Kennel Tähti Nallen
Sirpa Kaikkonen, Kihniö
puh. 0400 412 874

-myös siitosuroksia-

SAVO / POHJOIS-KARJALA

Kennel Ruusurinteen
Tuija Piitulainen, Eno (Joensuu)
puh. 045 669 7447
ruusurinteen@gmail.com

Kennel Snowtime's
Merja Tiainen, Savonlinna
puh. 050 527 9097
tiainen.merja@gmail.com

ETELÄ-KARJALA

Kennel Backwood's Magic
Katja Jukarainen, Rauha (Lappeenranta)
puh. 050 5335385
katja.jukarainen@gmail.com

KESKI-SUOMI

Kennel Aina Sinun
Elena Kuisma, Jyväskylä
puh. 044 0106979
elena.kuisma@gmail.com


Kennel Lumivyöryn
Reetta Minkkinen, Jämsä
puh. 040 568 1050
reetta.minkkinen@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Snowpeppers
Jenny Rautiainen, Jyväskylä
kennel.snowpeppers@gmail.com

POHJANMAA

Kaija Hagman
Alavus
kaija.hagman@gmail.com

Paula Hautala
Alajärvi
puh. 040 741 3136
hautala.paula1983@gmail.com


Kennel Maahiskiven
Tuire Välitalo, Kauhajoki
puh. 045 1241 622
tellervo.valitalo@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Setsugan
Paula Kuhalampi, Alavus
puh. 045 898 4183
pkuhalampi@gmail.com


Kennel Twinibon's
Crista Mäkelä, Ähtäri
puh. 040 719 0463
cristamm@hotmail.com
-myös siitosuroksia-

KAINUU / OULUN SEUTU

Kennel Dreambear's
Maarit Joutulainen, Ii
puh. 040 824 2719
dreambears@luukku.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Minako Shiroi
Minna Nurmela, Kempele
puh. 040 544 3227
minakoshiroi@gmail.com
-myös siitosuroksia-

Kennel Tesucon
Sirkka Tuomela, Ii
puh. 044 538 5998
tesucon@gmail.com

LAPPI

Kennel Schenk's
Birit Schenk, Ivalo
puh. 050 320 6338
schenks.kennel@gmail.com
-myös siitosuroksia-