Yhdistyksen toimihenkilöiden yhteystiedot

Hallitus

Puheenjohtaja
Heidi Haromo
Torisevantie 13, 37500 Lempäälä
Puh. 040 829 0163
puheenjohtaja@japaninpystykorva.fi


Varapuheenjohtaja
Eveliina Scharin
Kirkkokatu 18 D 49, 80100 Joensuu
Puh. 040 910 7717

Sihteeri
Jutta Lehti
Karjasillantie 16 as 1, 28220 Pori
Puh.040 529 8441
sihteeri@japaninpystykorva.fi

Jäsensihteeri (Hallituksen ulkopuolinen)
Soile Aarnio
Maamieskouluntie 36, 62900 Alajärvi
Puh. 0500 391 842
jasensihteeri@japaninpystykorva.fi

Rahastonhoitaja
Kirsi Vähätalo
Nikkelitie 24, 28330 Pori
Puh. 050 518 3635
rahastonhoitaja@japaninpystykorva.fi

Muut hallituksen jäsenet

Salla-Maria Aarnio
Puh. 050 543 5613


Tina Ehnström-Backas
Latvatie 16 H, 02710 Espoo
Puh. 044 541 4401

Kirsi Hirvioja

Valkohuisku

Päätoimittaja
Eveliina Scharin
Kirkkokatu 18 D 49, 80100 Joensuu
Puh. 040 910 7717

Taitto
Jaana Hilakari
Oravanmarjantie 19, 26100 Rauma
Puh. 0400 706 612

Painopaikka
Sälekarin kirjapaino
Somero

Kotisivut

Jalostustoimikunta

Puheenjohtaja ja jalostusneuvoja
Reetta Minkkinen
Pitkäjärventie 53, 42100 Jämsä
Puh. 040 568 1050 (iltaisin)
jalostusneuvonta@japaninpystykorva.fi

Varapuheenjohtaja
Mia Hautala
Ojahuhtalantie 19, 29600 Noormarkku
Puh. 0400 013 430

Sihteeri
Nina Renlund
Rentukkatie 7, 28450 Vanha-Ulvila
Puh.040 715 3216
jalostustoimikunta@japaninpystykorva.fi


Pentuvälitys ja rotukirjanpito
Päivi Silvendoin
Helistöntie 57 B, 26660 Rauma
Puh. 050 322 2117
pennut@japaninpystykorva.fi

Suomen Kennelliiton pentulistavastaava
Mia Hautala
Ojahuhtalantie 19, 29600 Noormarkku
Puh. 0400 013 430

Kirsi Vähätalo
Nikkelitie 24, 28330 Pori
Puh. 050 380 3994

Agility ja TOKO

Agilityvastaava
Anna Savolainen
Tislaajantie 1, 41330 Vihtavuori
Puh. 040 744 3864
anna.k.savolainen@gmail.com

TOKO- ja Rally-Tokovastaava
Jenny Rautiainen
jenny.rautiainen@hotmail.com

Japsiputiikki

Kaija Åby
Ahmantie 2 62900 Alajärvi
Puh. 040 703 9456 (klo 17 jälkeen)
kaija.aby@japo.fi

Vuoden Japsi-kilpailu ja näyttelyarvostelut

Katariina Pirttiniemi
Mutkatie 3, 43700 Kyyjärvi
katariina.pirttiniemi@gmail.com