Koiranäyttelyt japaninpystykorville 2017

KV= kansainvälinen näyttely, KR= kaikkien rotujen näyttely, RN= ryhmänäyttely.

Kaikkien näyttelyiden tietoja ei ole vielä alkuvuodesta saatavilla, mutta niitä päivitetään sitä mukaa kun tiedot tulevat julkisiksi. Poikkeuksellisesti vuoden 2017 näyttelykalenteri alkaa vasta kesäkuun puolenvälin näyttelyistä, johtuen kotisivujen alustan vaihto-operaatiosta. Sivulla olevista virheistä pyydetään ilmoittamaan webmasterille.

Mahdollisia tuomarimuutoksia ei alla olevassa listassa ole huomioitu. Muutoksista ilmoitetaan k.o. näyttelyn kotisivuilla.

Suomen kansainväliset, kaikkien rotujen, ryhmä 5-näyttelyt ja japsien erikoisnäyttely:

Aika & Paikka

17.6.2017 Haapajärvi RN

18.6.2017 Kotka KV

25.6.2017 Rovaniemi KV

1.7.2017 Kouvola RN

1.7.2017 Tuusula KR

2.7.2017 Riihimäki KV

2.7.2017 Tuusniemi RN

8.7.2017 Mikkeli KR

9.7.2017 Ylivieska KV

9.7.2017 Raasepori KR

15.7.2017 Hyvinkää KR

15.7.2017 Oulu KV

16.7.2017 Oulu KV

22.7.2017 Kemi KV

22.7.2017 Saarijärvi Erikoisnäyttely

23.7.2017 Saarijärvi KR

28.7.2017 Vantaa KV

29.7.2017 Pori KV

29.7.2017 Kajaani RN

5.8.2017 Lappeenranta RN

5.8.2017 Siikajoki RN

5.8.2017 Kuopio KV

6.8.2017 Valkeakoski KR

12.8.2017 Turku KR

12.8.2017 Joensuu KV

12.8.2017 Luumäki RN

12.8.2017 Mikkeli RN

12.8.2017 Seinäjoki RN

12.8.2017 Joensuu KV

13.8.2017 Seinäjoki RN

13.8.2017 Joensuu KR

13.8.2017 Mäntsälä RN

19.8.2017 Ristijärvi RN

19.8.2017 Ruovesi RN

19.8.2017 Kouvola KR

20.8.2017 Heinola KR

26.8.2017 Mäntyharju KR

26.8.2017 Pyhäjoki RN

26.8.2017 Janakkala KR

3.9.2017 Helsinki KR

9.9.2017 Porvoo KR

9.9.2017 Muurame RN

16.9.2017 Äänekoski RN

17.9.2017 Hyvinkää RN

30.9.2017 Eckerö KV

14.10.2017 Jyväskylä KV

15.10.2017 Jyväskylä KV

28.10.2017 Seinäjoki KV

25.11.2017 Tampere KR

26.11.2017 Tampere KV

8.12.2017 Helsinki KV

Helsinki Winner -17

9.12.2017 Helsinki KV

Pohjoismaiden voittaja -17

10.12.2017 Helsinki KV

Voittaja -17

Tuomari

Kuusisto Jukka

Jadranka Mijatovic, Kroatia

Nina Karlsdotter, Ruotsi

Hilkka Salohalla

Ernie Paterson, Iso-Britannia

Kari Granaas Hansen, Norja

Kärkäs Leila

Ståhlberg Perttu

Monika Blaha, Itävalta

Ambjörn Lindqvist, Ruotsi

Juha Putkonen

Janelle W Robbins, Australia

Anca Giura

Tanya Ahlman-Stockmari

Lawless Jean, Irlanti

Dresserne Sylvie, Ranska

Ingram Ann

Rekiranta Paula

Bister Soile

Anneli Pukkila

Aaltonen Pirjo

Savolainen Tuula

Dubravka Reicher, Kroatia

Marja Talvitie

Marleen Collins, Irlanti

Irina Poletaeva

Maija Mäkinen

Kirsi Honkanen

Marleen Collins, Irlanti

Kirsti Louhi

Dan Ericsson, Ruotsi

Helin Tenson

Kirsi Honkanen


Igor Selimovic, Kroatia

Attila Czeglédi, Unkari

Pylvänäinen-Suorsa Marjatta

Reino Korpela

Kirsi Honkanen

Anneli Pukkila

Paavo Mattila

Steven H Seymour, Australia

Leila Kärkäs

Pirjo Aaltonen

Harri Lehkonen

Chan Weng Woh, Malesia

Maija Mäkinen

Helin Tenson

Kipinä Markku

Audrone Babianskiene, Liettua

Monika Petermayer, Itävalta


Hanna-Riina Aho


Mark Cocozza, Iso-Britannia

Viimeinen ilmoittautuminen

19.5. / 2.6.

21.5. / 28.5.

2.5. / 22.5. / 26.5.

1.6.

16.5. / 1.6. / 8.6.

17.5. / 2.6. / 9.6.

29.5.

29.5. / 12.6.

8.5. / 5.6. / 12.6.

15.5. / 5.6. / 9.6.

19.5. / 8.6. / 16.6.

24.5. / 14.6.

24.5. / 14.6.

19.6.

26.6.

21.5. / 18.6. / 29.6.

3.7. / 11.7.

25.5. / 22.6. / 29.6.

3.7. / 6.7.

5.7.

12.7. / 20.7.

14.5. / 30.6. / 7.7.

26.6. / 6.7.

15.6. / 13.7.

10.7. / 17.7.

12.7

17.7.

17.7. / 26.7.

10.7 / 17.7

17.7. / 26.7.

10.7. / 17.7.

17.7

26.7. / 31.7.


19.7. / 26.7.

19.7. / 26.7.

25.7.

31.7

19.6 / 24.7

28.7. / 4.8.

16.7. / 3.8. / 7.8.

16.8.

28.8

19.8

7.8. / 4.9.

4.9. / 18.9. / 25.9.

4.9. / 18.9. / 25.9.


27.9. / 24.10. / 30.10.

27.9. / 24.10. / 30.10.

2.10. / 1.11. / 13.11.


2.10. / 1.11. / 13.11.


2.10. / 1.11. / 13.11.