Koiranäyttelyt japaninpystykorville
Kalenterissa käytettyjen lyhennysten selitykset:
KR = kaikkien rotujen näyttely
KV = kansainvälinen näyttelyNORD = Pohjoismainen sertifikaattinäyttely
EPN = epävirallinen pentunäyttely
RN= ryhmänäyttely
Tähdellä * merkityt ilmoittautumispäivämäärät ovat näyttelyn järjestäjän ilmoittamia kampanjapäiviä, jolloin ilmoittautuminen on erikoishintaan.
Kaikkien näyttelyiden tietoja ei ole vielä alkuvuodesta saatavilla, mutta niitä päivitetään sitä mukaa kun tiedot tulevat julkisiksi. Sivulla olevista virheistä pyydetään ilmoittamaan webmasterille.
Mahdollisia tuomarimuutoksia ei alla olevassa listassa ole välttämättä huomioitu. Muutoksista ilmoitetaan k.o. näyttelyn kotisivuilla.
Huomioithan, että ajantasaisin tieto löytyy aina näyttelyjärjestäjän omilta sivuilta.
Kalenteria päivitetty viimeksi 2.3.2024.
Suomen kansainväliset, pohjoismainen sertifikaatti (NORD), kaikkien rotujen, ryhmä 5 -näyttelyt, epäviralliset pentunäyttelyt sekä japaninpystykorvien erikoisnäyttelyt vuodelle 2024:
Näyttelyn aika ja paikka | Tuomari | Halvin / Viim. ilmoittauminen |
LA 9.3.2024 Juuka RN | Hannu Talvi | 11.2. / 25.2. |
SU 17.3.2024 Jyväskylä (Four Wind Stable) RN | Maarit Hassinen | 19.2. / 26.2. |
SU 24.3. Seinäjoki (PrimaDog Areena) RN | Hannele Jokisilta | 26.2. / 4.3. |
SU 24.3. Lahti KV | Dimitrios Antonopoulos (GR) | 31.1. / 23.2. / 26.2. |
LA 6.4. Joensuu / Eno RN | Katja Korhonen | 4.3. / 13.3. |
LA 13.4. Vaasa KV | Emma Pirilä | 14.2. / 13.3. / 20.3. |
LA 20.4. Pertunmaa RN | Tapio Kakko | 30.3. |
LA 20.4. Helsinki EPN | Kirsi Honkanen | 4.3. / 18.3. / 27.3. |
SU 21.4. Helsinki EPN | Perttu Ståhlberg | 4.3. / 18.3. / 27.3. |
LA 27.4. Harjavalta RN | Markku Kipinä | 4.3. / 18.3. / 27.3. |
LA 27.4. Polvijärvi RN | Jaana Kummala | 29.3. / 5.4. |
KE 1.5. Lahti RN | Tanya Ahlman-Stockmari | 2.4. / 10.4. |
LA 4.5. Tampere NORD | Pirjo Aaltonen | 4.3. / 3.4. / 10.4. |
LA 4.5. Kouvola RN | Harto Stockmari | 8.4. |
LA 4.5. Kruunupyy RN | Tiina Eskelinen | 20.3. / 11.4. / 15.4. |
LA 4.5. Äänekoski RN | Jaana Kummala | 4.4. / 15.4. / 22.4. |
SU 5.5. Tampere KV | Jochen H Eberhardt (DE) | 4.3. / 3.4. / 10.4. |
SU 5.5. Miehikkälä RN | Erika Häkkinen | 8.4. |
TO 9.5. Turku RN | Tuire Okkola | 14.3. / 11.4. / 18.4. |
LA 11.5. Helsinki (Royal Canin Show) KV | Thomas Wall (IE) | 14.3. / 15.4. / 22.4. |
LA 11.5. Loviisa RN | Emma Pirilä | 15.3. / 12.4. / 20.4. |
LA 11.5. Paimio RN | Hannele Jokisilta | 11.4. / 17.4. |
LA 11.5. Reisjärvi RN | Tarja Kallio | 12.4. / 19.4. |
SU 12.5. Jyväskylä KV (Killeri) | Leni Finne | 1.3. / 15.4. / 28.4. |
SU 12.5. Haapavesi RN | Perttu Ståhlberg | 8.4. / 22.4. / 29.4. |
LA 18.5. Rauma KR | Marian Draganescu (RO) | 26.3. / 18.4. / 23.4. |
LA 18.5. Mäntyharju RN | Paavo Mattila | 30.4. |
LA 18.5. Oulu RN | Maarit Hassinen | 16.4. |
LA 18.5. Parikkala RN | Tuire Okkola | 15.4. / 22.4. |
LA 18.5. Seinäjoki RN | Kirsi Honkanen | 5.4. / 23.4. / 30.4. |
LA 18.5. Aura (Werraton Pentu Show) EPN | Anneli Pukkila | 19.3. / 18.4. / 25.4. |
SU 19.5. Virolahti (Hamina) KR | Markus Gisslen (SE) | 25.3. / 22.4. |
SU 19.5. Ruovesi RN | Esa Ruotsalainen | 15.3. / 19.4. / 1.5. |
SU 19.5. Helsinki EPN | Päivi Eerola | 21.4. |
LA 25.5. Kontiolahti (SuviKarelia 2024) KV | Tanya Ahlman-Stockmari | 10.4. / 29.4. / 6.5. |
LA 25.5. Tuusula KR | Unto Timonen | 18.4. / 25.4. |
LA 25.5. Keminmaa RN | Katja Korhonen | 1.5. / 10.5. |
LA 25.5. Kouvola RN | Mari Pajaskoski | 3.5. / 10.5. |
LA 25.5. Helsinki EPN | Teija Urpelainen | 3.5. |
SU 26.5. Kontiolahti (SuviKarelia 2024) KR | Tino Pehar (HR) | 10.4. / 29.4. / 6.5. |
SU 26.5. Keuruu RN | Marianne Holm Larnemaa | 24.4. / 1.5. / 9.5. |
SU 26.5. Oulu RN | Mari Lackman | 23.4. / 2.5. |
SU 26.5. Pöytyä RN | Maarit Hassinen | 29.4. / 6.5. |
LA 1.6. Mänttä-Vilppula KR | Emma Pirilä | 2.5. / 13.5. |
LA 8.6. Loviisa RN | ||
LA 8.6. Salo (Paimio) KR | Maija Mäkinen | 8.5. / 23.5. |
SU 9.6. Alavus (Miljoonakoira 2024) KR | Satu Ylä-Mononen | 2.5. / 16.5. / 20.5. |
SU 9.6. Pielavesi RN | Katja Korhonen | 15.5. |
SU 9.6. Leppävirta EPN | Katja Partanen | 19.5. / 26.5. |
LA 15.6. Luumäki (ERIKOISNÄYTTELY 2024) | Harry Tast | 25.5. / 31.5. |
LA 15.6. Virolahti (Kotkan Ruusu) KR | Esa Ruotsalainen | 1.4. / 15.5. / 28.5. / 31.5. |
SU 16.6. Rovaniemi KV | Helin Tenson | 23.4. / 13.5. / 24.5. |
SU 16.6. Virolahti (Kotkan Ruusu) KV | Vincent O'Brien (IE) | 1.4. / 15.5. / 28.5. / 31.5. |
LA 29.6. Turku KV | Hannele Jokisilta | 30.4. / 28.5. / 5.6. |
LA 29.6. Haapajärvi RN | Tiina Eskelinen | 7.6. / 13.6. |
LA 29.6. Pieksämäki RN | 23.5. / 6.6. / 13.6. | |
LA 29.6. Riihimäki RN | Dina Korna (EE) | 31.3. / 19.5. / 16.6. |
SU 30.6. Jämijärvi RN | Mile Aleksoski (MK) | 31.5. / 9.6. |
SU 30.6. Kuhmo RN | Reino Korpela | 19.5. / 2.6. |
SU 30.6. Riihimäki EPN | ||
LA 6.7. Oulu KV | Tapio Kakko | |
LA 6.7. Sauvo RN | Tuula Savolainen | 6.5. / 6.6. / 13.6. |
LA 6.7. Tuusniemi RN | Anca Giura (RO) | 9.6. / 17.6. |
SU 7.7. Juva KR | Jan Ryk (PL) | 9.6. / 17.6. |
SU 7.7. Helsinki KR (Helsingin Kesänäyttely) | ||
SU 7.7. Oulu NORD | Morten Matthes (DK) | |
LA 13.7. Laukaa KR | Markku Kipinä | 1.6. / 23.6. / 1.7. |
SU 14.7. Mäntsälä KR |
Michael Leonard (IE) | 11.6. / 18.6. |
LA 20.7. Lappeenranta RN | Paavo Mattila | 10.6. / 24.6. |
LA 20.7. Kalajoki KV |
Juha Putkonen | 23.5. / 20.6. / 27.6. |
SU 21.7. Tornio NORD |
Jari Partanen | 24.6. |
LA 27.7. Pori KV | ||
LA 27.7. Posio RN | Tarja Kallio | |
SU 28.7. Mikkeli KV | Mari Lackman | |
PE 2.8. Kuopio (Sawo Show) KR | Maija Lehtonen | 17.6. / 8.7. / 15.7. |
LA 3.8. Kuopio (Sawo Show) NORD | Massimo Inzoli (IT) | 17.6. / 8.7. / 15.7. |
LA 3.8. Sastamala RN | ||
LA 3.8. Siikajoki RN | Harry Tast | 2.7. / 17.7. |
LA 3.8. Ylöjärvi (Jahti&Vahti) EPN | Antti Nieminen | |
SU 4.8. Kuopio (Sawo Show) KV | Anneli Pukkila | 17.6. / 8.7. / 15.7. |
LA 10.8. Lohja RN | ||
LA 10.8. Luumäki RN | ||
LA 10.8. Puolanka RN | Vytautas Baranauskas (LT) | 7.7. / 21.7. |
LA 10.8. Rovaniemi RN | Reino Korpela | |
LA 10.8. Äänekoski RN | Maarit Hassinen | 12.7. / 19.7. / 25.7. |
SU 11.8. Rovaniemi RN | Maija Mäkinen | |
SU 11.8. Ylöjärvi RN | ||
SU 11.8. Lappeenranta EPN | Ville-Veikko Meronen | 1.5. / 7.7. / 15.7. |
LA 17.8. Kouvola KR | ||
SU 18.8. Turku KR | ||
SU 18.8. Heinola KR | ||
LA 24.8. Mikkeli RN | 28.7. / 5.8. | |
LA 24.8. Kokkola RN | Hanna-Riina Aho | 31.7. / 12.8. |
24.8. Mäntsälä EPN | ||
LA 24.8. TAI SU 25.8. Säkylä RN | ||
SU 25.8. Kinnula RN | Markku Kipinä | 31.7. / 12.8. |
LA 31.8. Siikajoki EPN | Johanna Sarkkinen | 29.7. / 8.8. |
LA 31.8. Riihimäki KV | ||
SU 1.9. Riihimäki NORD | ||
LA 7.9. Porvoo KR | Rony Doedijns (NL) | 28.7. / 11.8. / 18.8. |
LA 7.9. Joensuu (Suhmuran Santra) RN | ||
LA 7.9. Evijärvi RN | ||
LA 7.9. Kihniö RN | ||
LA 7.9. Lahti EPN | ||
SU 8.9. Helsinki NORD | Nina Janger | |
SU 8.9. Laihia RN | ||
LA 14.9. Mynämäki RN | ||
LA 14.9. Lahti EPN | ||
LA 21.9. Hyvinkää KR | ||
LA 21.9. Hämeenlinna EPN | 25.8. / 1.9. | |
LA 21.9. Kajaani EPN | 25.8. / 6.9. | |
SU 22.9. Kajaani EPN | 25.8. / 6.9. | |
LA 28.9. Eckerö KV | Svein Bjørnes (DK) | |
SU 29.9. Kotka EPN | ||
LA 26.10. Seinäjoku NORD | ||
SU 27.10. Seinäjoki KV | ||
SU 27.10. Lahti EPN | ||
LA 23.11. Hämeenlinna EPN | ||
LA 7.12. Helsinki NORD (Helsinki Winner) | ||
LA 7.12. Helsinki EPN (Helsinki Winner Puppy Show) | ||
SU 8.12. Helsinki KV (Voittaja) | ||
SU 8.12. Helsinki EPN (Voittaja Puppy Show) |